Podpora

Dali jsme pro vás dohromady seznam nejčastějších otázek a odpovědí ze všech oblastí, které Fidoo služba zahrnuje.

Právě jste s Fidoo začali? Rádi vás provedeme veškerým nastavením a jednotlivými postupy, jak aplikaci co nejlépe využívat.

Objednávka osobní či týmové karty, zapomenutý PIN ke kartě, nabíjení peněz, sledování zůstatků všech karet.

Potřebujete poradit, jak udělat svůj první cesťák? Nebo už jste to chvíli nedělali a potřebujete si to připomenout?

Právě jste s Fidoo začali? Rádi vás provedeme veškerým nastavením a jednotlivými postupy, jak aplikaci co nejlépe využívat.

Objednávka osobní či týmové karty, zapomenutý PIN ke kartě, nabíjení peněz, sledování zůstatků všech karet.

Potřebujete poradit, jak udělat svůj první cesťák? Nebo už jste to chvíli nedělali a potřebujete si to připomenou?

Na tohle se naši klienti ptají a my sypeme odpovědi z rukávu

Předplacená platební karta Mastercard vydaná zaměstnanci nebo týmu. Dá se s ní platit po celém světě – respektive všude tam, kde berou Mastercard.

Fidoo karta není propojená s firemním účtem v bance, klasická platebka ano. Peníze si na ni dobíjíte buď jednorázově, nebo si nastavíte inteligentní dobíjení. Peníze na ni ale vždy jdou z Fidoo účtu.

Na pár kliknutí ve Fidoo aplikaci. Dobíjíte buď jednorázově, nebo si nastavíte inteligentního nabíjení a na kartě budete mít peněz vždy tak akorát.

  • Snadno nastavíte dobíjení karty: Na jednorázové, pravidelné (třeba jednou měsíčně) nebo automatické (když částka na kartě klesne pod určitou hranici).
  • Jednoduše omezíte použití karty jen na vybrané dny v týdnu.
  • Nastavíte typy plateb: Karta tak bude třeba jen na palivo a dopravu, online platby, výběry z bankomatů nebo platby u obchodníků.

Každou kartu zablokujete kdykoli a odkudkoli ve webové i mobilní aplikaci Fidoo. Máte 2 možnosti: a) Uzamčení karty (dočasná blokace) S kartou nezaplatíte, dokud ji zase sami neodemknete v aplikaci. b) Trvalá blokace Trvalou blokaci využijte, když víte, že jste o kartu přišli. Peníze z karty automaticky převedeme na váš Fidoo účet, takže o ně nepřijdete.

Pokud potřebujete kartu zablokovat a nemáte zrovna přístup k Fidoo aplikaci, volejte nonstop linku +420 290 290 291.

Novou kartu si pak objednáte v aplikaci Fidoo – doručíme vám ji do 3 pracovních dnů.

V nabídce Moje finance hledejte část Karty. Transakce si můžete vyfitltrovat pomocí šedého tlačítka Nastavit filtr. Export do xls najdete nad tímto tlačítkem (tlačítko s 3tečkami) – Export transakcí. Měsíční výpis v PDF si stáhnete v části Výpisy po kliknutí na konkrétní kartu.

Nechte si heslo obnovit – na přihlašovací stránce do webové aplikace klikněte na Zapomenuté heslo a následujte instrukce. Nebojte, hlavy za to netrháme :).

Ve Fidoo pracujeme v rámci vyúčtování s výdaji. Je to jednodušší řešení, protože jedna transakce (platba) může znamenat více výdajů. Například výdaj za pohonné hmoty a výdaj za nákup čistících prostředků. Oboje můžete na benzince pořídit v rámci jedné transakce(platby kartou/hotově) a na jednu účtenku, ale o těchto položkách – výdajích je třeba účtovat zvlášť. Proto se může stát (a stává se to dost často), že jedna transakce obsahuje více výdajů a je proto výhodnější každý výdaj účtovat zvlášť.

Pokud účetní u konkrétního zaměstnance a jeho peněženky využije vyrovnání hotovosti, pak se tato peněženka na straně zaměstnance ve Fidoo vynuluje (toto vyrovnání je viditelné v hotovostní peněžence jako záznam). Současně se toto vyrovnání promítne do Exportu pro mzdy. Pokud měl u sebe zaměstnanec firemní hotovost, dojde ke srážce ze mzdy. Pokud naopak měl peněženku se zápornou hodnotou, bude mu tato částka vyplacena ve mzdě (na základě tohoto exportu pro mzdy). Vyrovnání hotovosti se vždy týká aktuálního stavu a vyrovnává se na 0 (aby byla virtuální peněženka v dané měně prázdná)

Na www.fidoo.com klikněte v pravém horním rohu na Přihlásit se a jste tam! Webová aplikace je responzivní – tedy přizpůsobená pro mobily a tablety.