!Používáte starší verzi prohlížeče Internet explorer. Tato stránka podporuje pouze verzi 11. Aktualizujte prosím Internet Explorer, nebo raději přejděte na jiný prohlížeč.

Užitečné informace

… aneb stránka, kde najdete všechno, co na sebe ze zákona musíme říci. Veřejně a dobrovolně.

Povinně zveřejňované informace

Direct Fidoo a.s.

U průhonu 1589/13a
170 00 Praha 7 – Holešovice
IČO: 28145780
DIČ: CZ699004195
Zápis v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 18762

Řešení spotřebitelských sporů

K řešení sporů týkajících se vydávání elektronických peněz a poskytování platebních služeb je příslušný finanční arbitr České republiky, a to za podmínek stanovených v zákoně č. 229/2002 Sb., o finančním arbitrovi ( www.financiarbitr.cz ). Dle legislativy UK je příslušným orgánem (Financial Ombudsman Service).

Informace o zpracování osobních údajů

Správce údajů
Direct Fidoo a.s.

U průhonu 1589/13a
170 00 Praha 7 - Holešovice
IČO: 28145780, DIČ: CZ699004195
www.fidoo.com
+420 290 290 290

Pověřenec
Filip Glézl

dpo@fidoo.com
+420 290 290 290

Ochrana osobních údajů: Na co se nejčastěji ptáte

Co je vlastně GDPR?

General Data Protection Regulation. Jde o nařízení dané legislativou Evropské unie. A cíl? Chránit občany EU, a tedy i vás, proti neoprávněnému užívání a zneužívání jejich osobních údajů.

GDPR se týká firem, institucí i jednotlivců, kteří pracují s osobními údaji. Ve Fidoo se týká jednotlivých zaměstnanců, dodavatelů, ale především našich klientů, kteří s námi sdílejí svá data.

Především ty, které se týkají nabídky a poskytování našich služeb. Ve zkratce jde o údaje, které jsou ve smlouvách a smluvní dokumentaci, nebo ty, které vepisujete do aplikace Fidoo při objednávce služeb a plnění legislativních požadavků.

Abychom byli opravdu konkrétní. Jsou to třeba údaje, které nám dáte pro uzavření Rámcové smlouvy, a údaje nezbytné pro zřízení přístupu do aplikace Fidoo nebo objednání Fidoo karty. Tedy jméno, příjmení, datum narození, bydliště, doklad totožnosti, telefon a e-mail.

Občas vyplývá zpracování osobních údajů přímo ze smlouvy, ze zákona nebo z našich oprávněných zájmů. Pak jsou tu okamžiky, kdy pro zpracování potřebujeme váš svobodný souhlas: Když vám chceme zavolat, poslat e-mail nebo smsku a třeba vám představit nové služby. Pro váš i náš klid (a ochranu zájmů obou stran) nahráváme telefonní hovory. Vždycky tak přesně víme, o čem jsme spolu (ne)mluvili.

Jako kdyby byly naše vlastní! Automaticky i manuálně a s důrazem na maximální bezpečnost. Proto sázíme na kontrolní, technické i bezpečnostní mechanismy.

Přímo od vás. A to: Při uzavření Rámcové smlouvy a během jejího trvání a plnění. Také při poskytování a realizaci služeb prostřednictvím našeho webu, webové a mobilní aplikace Fidoo. Informace máme také ze Smluvní dokumentace a dalších formulářů, ze společných telefonátů, mailů a schůzek. Informace máme také od jiných osob, z vlastní činnosti a z veřejně dostupných rejstříků. Zdrojem osobních údajů je i používání karet Fidoo.

Subjektům, u kterých nám to ukládá zákon. Do téhle kategorie patří například Česká národní banka, správci daně, Finanční analytický úřad.

Údaje, které jsou nezbytné pro platební služby, předáváme poskytovatelům těchto služeb. Tedy vydavatelům platebních karet, provozovatelům platebních a zúčtovacích systémů. poskytovatelům zabezpečené platební brány a finančním institucím, které zajišťují vedení účtů a provádění transakcí.

Tady je to na delší povídání. Takže pěkně popořádku:

Osobní údaje se nejčastěji zpracovávají po dobu trvání a plnění smluvní i mimosmluvních závazků (dál už jen smlouva). Když smlouva skončí, osobní údaje se dál zpracovávají, abychom ochránili vaše  i naše práva a zájmy. Případně zájmy třetích osob. A to po dobu nezbytně nutnou.

Dobu nezbytně nutnou určují promlčecí lhůty stanovené občanským zákoníkem nebo smlouvou. Liší se podle druhu závazku nebo práva, kterého se údaje týkají. Údaje uvedené v některých dokumentech pak musíme uchovávat tak dlouho, jak nám stanovují závazné právní předpisy. To se týká zejména účetnictví, daní, pracovněprávní oblasti nebo archivnictví podle zvláštního zákona.

Naše činnost také podléhá speciální sektorové regulaci: Dokumenty týkající se platebních služeb musíme uchovávat minimálně 5 let, dokumenty týkající se identifikace osob pro boj proti praní špinavých peněz a proti financování terorismu dokonce 10 let.

Direct Fidoo má lhůty pro uchování dokumentů a údajů v interních předpisech. Když nám udělíte souhlas, probíhá zpracování do odvolání souhlasu, není-li přímo u souhlasu uvedeno jinak. Souhlas samozřejmě můžete kdykoli odvolat a tím zpracování ukončit.

Fidoo by Direct
phone icon+420 290 290 290

Podpora v pracovní dny
od 9 do 17 hodin

phone icon+420 290 290 291

Blokace karty a asistenční služba
cestovního pojištění 24/7

stáhnout v app storenyní na google play
Cena hovoru je určena tarifem u vašeho operátora.

© 2019 Direct Fidoo a.s. Powered by

master card logo

arrowUpWhite

Účet společnosti Wirecard Card Solutions Ltd. (dále jen „WDCS“) u ING Bank N.V. je platebním účtem a peněžní prostředky na tomto účtu jsou spravovány jako oddělené finanční prostředky zákazníků. Peněžní prostředky na platebním účtu jsou kryty pojištěním vkladů dle zákona.

Mastercard je registrovanou ochrannou známkou společnosti Mastercard International Incorporated. Karta je vydávána WDCS na základě licence společnosti Mastercard International Inc. WDCS má povolení udělené britským regulátorem (Financial Conduct Authority UK) k činnosti instituce elektronických peněz v rámci Regulací elektronických peněz z roku 2011 (Ref: 900051).