Search
Close this search box.
Úvod Podpora Expense management Bezpečnost Dvoufaktorové přihlášení do aplikace

Dvoufaktorové přihlášení do aplikace

Co je dvoufaktorové přihlášení

Dvoufaktorové přihlášení vám pomáhá zvýšit zabezpečení přístupu do Fidoo aplikace a zamezuje možnosti zneužití.

To znamená, že pro přihlášení do aplikace musí uživatel projít přes dva faktory zabezpečení.

  • První faktor je vaše heslo, které si nastavíte při prvním přihlášení. Heslo je možno v aplikaci změnit
  • Druhým faktorem je buď jednorázová SMS s ověřovacím kódem zasílaná při každém přihlášení do Fidoo aplikace nebo přihlašování z tzv. důvěryhodného zařízení. Při přidání důvěryhodného zařízení proběhne jednorázové ověření prostřednictvím SMS kódu, poté již nebude kód vyžadován. Pokud se však do Fidoo aplikace budete přihlašovat z jiného zařízení, budete opět vyzváni k ověření prostřednictvím SMS kódu.

Celý tento systém zabezpečení při přihlašování se nazývá Silné ověření uživatele (Strong Customer Authentication – SCA) a dle zákona jsme povinni silně ověřit každého uživatele při vstupu do Fidoo aplikace.

Jak vypadá přihlašování pomocí silného ověření

Nejčastější otázky k dvoufaktorovému přihlašování

Ano dostanete. Dvoufaktorové ověření pro přihlášení vyžaduje pouze přijetí SMS zprávy, což zvládne každý mobilní telefon.

V případě, že při každém přihlášení do aplikace Fidoo nechcete vyplňovat kromě přihlašovacího jména a hesla i ověřovací kód, můžete si v aplikaci zapnout funkci Přihlášení bez ověřovací SMS po dobu 90 dnů.

  1. Po zadání přihlašovacích údajů a potvrzení tlačítkem Přihlásit, se zobrazí nové okno pro zadání šestimístného ověřovacího kódu (na obrázku níže).
  2. Na vaše mobilní zařízení byl zaslán kód, který vepište do vyplňovacího pole.
  3. Pod vyplňovacím polem vidíte možnost Přihlášení bez ověřovací SMS po dobu 90 dnů na tomto zařízení.
  4. Klikněte na ni – místo šedého políčka s textem Ne teď vidíte zelené pole s textem Ano. Akci potvrďte tlačítkem Potvrdit a nadcházejících 90 dní vás aplikace nevyzve k zadání SMS kódu.

K čemu slouží silné ověření a jak jej nastavit, se dočtete na této stránce.

 

Nebojte se zadat své soukromé telefonní číslo. Bude používáno výhradně k obdržení SMS autorizačních kódů a my ve Fidoo ho nebudeme používat k zasílání jakýchkoliv obchodních či marketingových zpráv, pokud jste nám k tomu neudělili souhlas. Vaše telefonní číslo je údaj, k němuž máte přístup pouze vy a Hlavní správce Fidoo aplikace ve vaší společnosti.

Bez mobilního telefonu to nepůjde. Pokud jste se do Fidoo aplikace dosud nepotřebovali přihlašovat, ani platit online, pak se pro vás vlastně nic nemění.

Doporučujeme zadat vaše soukromé mobilní telefonní číslo.

V zásadě žádná technická omezení nejsou, zařízení může být například stolní počítač, notebook, ale i tablet či mobilní telefon s přístupem k internetu.

Cookies jsou jedním z prvkem identifikace takového zařízení. Proto po jejich vymazání je třeba opět zařízení označit jako důvěryhodné.

Ano, jedno zařízení může jako důvěryhodné označit libovolný počet různých uživatelů pod svými uživatelskými účty.

Pokud se do internetového bankovnictví přihlašujete ze zařízení (počítač, tablet, notebook, mobilní telefon apod.), které není přidané do důvěryhodných, nabídneme vám možnost přidat ho mezi důvěryhodné přímo na obrazovce při přihlašování. Následně stačí takový krok potvrdit pomocí SMS. Při dalším přihlášení z tohoto zařízení pak už bude stačit zadat jen identifikátor a heslo do internetového bankovnictví.

Kontaktuje Hlavního správce aplikace a zkontrolujte správnost vašeho telefonického kontaktu.

Zařízení, které takto označíte, budeme považovat za bezpečné (důvěryhodné) a po dobu 90 dnů si na něm při přihlašování vystačíte s vaším uživatelským jménem a heslem bez nutnosti zadávat ověřovací SMS kód zaslaný na váš mobilní telefon. Po uplynutí 90 dnů musíte toto zařízení znovu označit jako důvěryhodné a potvrdit tuto volbu ověřovacím SMS kódem.