Search
Close this search box.
Úvod Podpora Expense management Účetní Exporty a integrace Money S3 Transakce na hotovosti – Money S3

Transakce na hotovosti – Money S3

Obecný popis

Důrazně doporučujeme při importu dat z Fidoo do Money S3 zakoupit a používat doplněk do Money S3 s názvem XML DE Profi. Tento doplněk celý importní proces výrazně zjednoduší a zrychlí.

Hotovostní transakce jsou pouze pohyby v jednotlivých peněženkách, tento import je používán ve specifických případech, kdy někteří klienti prohlásí peněženku konkrétního uživatele za firemní pokladnu a poté k ní tak přistupují.

Pro případ, že modul XML DE Profi v Money S3 ani přes naše doporučení nemáte, tak tento dokument popisuje principy a postupy importu z Fidoo do Money S3 bez použití zmíněného modulu XML DE Profi.

Integrace Fidoo na Money S3 je řešena exportními soubory ve specifickém formátu XML pro Money S3.

Tento specifický export Hotovostních transakcí je určen pro datový přenos Hotovostních transakcí z Direct Fidoo do software Money S3 od společnosti Solitea. V Money S3 se z těchto Hotovostních transakcí stanou Pokladní doklady.

Exportní formát byl vyráběn, testován a optimalizován pro Money S3 verze 21.660. Ujistěte se, že máte tuto verzi nebo verzi novější. 

Transformační pravidla

  • datum účetního případu, je shodný jako datum platby
  • datum vystavení je plněno datem vzniku transakce v aplikaci Fidoo
  • importují se pokladní doklady s variabilním symbolem, který slouží jako párovací znak. Do variabilního symbolu je v případě Fidoo hotovostních transakcí propisován “Short ID” výdaje z Fidoo (Resp. jeho číselná část. Pokud je Short ID např. EX-1234, do VS je propsán párovací znak ve tvaru 1234)
  • pokladní doklady se importují s konkrétní zkratkou pokladny, která je zadaná v aplikaci Fidoo
  • zkratka musí být shodná se zkratkou v Money S3
  • párování takto naimportovaných pokladních dokladů na přijaté faktury probíhá přes párovací znak “Short ID” výdaje z Fidoo (resp. jeho čiselnou část) propsané do Money S4 do položky pokladního dokladu “variabilní symbol” nebo “párovací znak”
  • v případě, že klient nemá modul XML DE Profi od společnosti Solitea, tak se při importu automaticky nespustí párování s příslušnými doklady. Hromadné párování je možné ručně vyvolat tlačítkem “hromadné párování”.

Struktura a popis dat

 

 

Ukázkový exportní soubor ke stažení