Search
Close this search box.
Úvod Podpora Expense management Účetní Exporty a integrace Money S4 Transakce na kartách – Money S4

Transakce na kartách – Money S4

Obecný popis

Integrace Fidoo na Money S4 je řešena exportními soubory ve specifickém formátu XML pro Money S4.

Tento specifický export karetních transakcí je určen pro datový přenos Karetních transakcí z Direct Fidoo do software Money S4 od společnosti Solitea. V Money S4 se z Karetních transakcí stanou Bankovní doklady.

Karetní transakce se typicky do Money S4 dostávají až v případě, že jsou bankou tzv. “zúčtovány” a tím pádem se v budoucnu už nebudou měnit. Pokud je transakce zatím ve stavu “blokace” a může se do budoucna měnit, tak se z Fidoo nevyexportuje. Tuto kontrolu prování Fidoo při exportu z Účetní agendy (viz dále v návodu v části “Export z Fidoo”).

Exportní formát byl vyráběn, testován a optimalizován pro Money S4 verze 1.12.6.6548. Ujistěte se, že máte tuto verzi, nebo verzi novější. 

Transformační pravidla

  • Pokud je transakce ve stavu “blokace” (tj. není ještě bankou “zúčtována”), tak se ve Fidoo vůbec nenabídne k exportu a do Money S4 se nepřenese. Je to proto, že taková transakce se do budoucna může ještě měnit a nemá tedy v účetnictví zatím co dělat.
  • datum účetního případu, plnění DPH, příp. uplatnění DPH je shodný jako datum platby
  • datum vystavení je plněno datumem vzniku transakce v aplikaci Fidoo
  • všechny doklady se importují vždy v CZK měně
  • importují se bankovní doklady s variabilním symbolem, který slouží jako párovací znak. Do variabilního symbolu je v případě Fidoo karet  propisován Short ID výdaje z Fidoo (Pokud je Short ID např. EX-1234, do VS je propsán párovací znak ve tvaru 1234)
  • importují se zvlášť i poplatky vůči aplikaci Fidoo, které jsou bez VS, tudíž se nedají s ničím párovat
  • bankovní doklady se importují s konkrétní zkratkou účtu, která je zadaná v aplikaci Fidoo
  • zkratka musí být shodná se zkratkou v Money S4. Pomocí nastavení této zkratky na transakcích z karet a z Fidoo účtu lze ovlivňovat, zda se “karetní účet” a Fidoo účet povede v Money S4 jako dva separátní účty (každý se svým zůstatkem), nebo zda se vše bude “slejvat” v Money S4 na jeden bankovní účet, kde bude celkový zůstatek všech vašich  finančních prostředků ve Fidoo

    Párování takto naimportovaných bankovních dokladů na přijaté faktury probíhá přes párovací znak “Short ID” výdaje z Fidoo (resp. jeho čiselnou část) propsanou do položky “párovací znak”.

Struktura a popis dat

Ukázkový exportní soubor ke stažení