Search
Close this search box.
Úvod Podpora Expense management Účetní Exporty a integrace Money S5 Transakce na hotovosti – Money S5

Transakce na hotovosti – Money S5

Obecný popis

Integrace Fidoo na Money S5 je řešena exportními soubory ve specifickém formátu XML pro Money S5.

Hotovostní transakce jsou pouze pohyby v jednotlivých peněženkách, tento import je používán ve specifických případech, kdy někteří klienti prohlásí peněženku konkrétního uživatele za firemní pokladnu a poté k ní tak přistupují.

Tento specifický export Hotovostních transakcí je určen pro datový přenos Hotovostních transakcí z Direct Fidoo do software Money S5 od společnosti Solitea. V Money S5 se z těchto Hotovostních transakcí stanou Pokladní doklady.

Exportní formát byl vyráběn, testován a optimalizován pro Money S5 verze 1.12.6.6548. Ujistěte se, že máte tuto verzi, nebo verzi novější. 

Transformační pravidla

  • datum účetního případu, , plnění DPH, příp. uplatnění DPH je shodný jako datum platby
  • datum vystavení je plněno datumem vzniku transakce v aplikaci Fidoo
  • všechny doklady se importují vždy v CZK měně 
  • importují se pokladní doklady s variabilním symbolem, který slouží jako párovací znak. Do variabilního symbolu je v případě Fidoo hotovostních transakcí propisován “Short ID” výdaje z Fidoo (Resp. jeho číselná část. Pokud je Short ID např. EX-1234, do VS je propsán párovací znak ve tvaru 1234)
  • pokladní doklady se importují s konkrétní zkratkou pokladny, která je zadaná v aplikaci Fidoo
  • zkratka musí být shodná se zkratkou v Money S5
  • párování takto naimportovaných pokladních dokladů na přijaté faktury probíhá přes párovací znak “Short ID” výdaje z Fidoo (resp. jeho čiselnou část) propsané do Money S5 do položky pokladního dokladu “variabilní symbol” nebo “párovací znak”

Struktura a popis dat

Ukázkový exportní soubor ke stažení