Fidoo aplikace přináší digitální transformaci v praxi

Fidoo aplikace přináší digitální transformaci v praxi

Digitální transformace. Pro nezasvěcené vznešený a téměř futuristický pojem. Vy jej ale znáte, už jste jeho implementaci v rámci firmy třeba i řešili. Když jste tenkrát zjistili, kolik stojí a jak dlouho potrvá, rozhodli jste se ji odložit, až bude vhodnější doba. Ale přišel koronavirus a ukázalo se, že jste možná tenkrát neměli zaváhat. A co se v tuhle chvíli zaměřit na firemní procesy, které vás trápí nejvíce a zkusit digitální transformaci zahájit alespoň částečně?

Zmíněné slovní spojení jsme v rámci firemního řízení zaznamenali už nesčetněkrát, a přesto často nevíme, co si pod tím představit konkrétně. Při brouzdání na internetu lze narazit na vícero definic, zjednodušeně jde o změnu ve fungování v různých oblastech podnikaní za pomocí digitálních technologií. Vágní, že? Ale když se nad tím zamyslíme, každá firma je jiná, a i z tohoto důvodu nemůže být univerzální definice a návod vymezující, co to ta digitální transformace vlastně představuje. Pro každou společnost může totiž znamenat změnu v jiné rovině. Jedné přinese větší tržby, jiné sníží náklady nebo třeba ušetří čas. Ve výsledku jejím prostřednictvím máme něčeho nabýt v pozitivním slova smyslu.

Mladá žena sedící u notebooku s rouškou během koronaviru

COVID-19 nás postavil před hotovou věc. Nikdo se neptá, jestli jsme se připravili nebo stihli přizpůsobit. Ať už ze zkušeností vlastních, známých či klientů vyplývá, že většina firem není připravena řídit svoje procesy na dálku. Jak si ale situaci usnadnit teď, když už včera bylo pozdě?

Většinou jde totiž o dlouhodobý proces trvající více než rok a leckdy za zbytečně předražené částky. Za tento pojem se totiž snadno schovají aktivity neznámého druhu i účelu. Možná za vás neuděláme komplexní digitální transformaci ve vaší firmě, ostatně to ani nenabízíme, ale přinášíme vám jednoduché a efektivní řešení řízení firemních financí. Řešení je možné implementovat během pouhých 7 dnů a její výsledky pocítíte už v horizontu několika týdnů.

Co ve firmě aktuálně řešíte?

 1. Potřebuji vyplatit zaměstnancům zálohy, které běžně platíme z pokladny v hotovosti.
  Můžete svým zaměstnancům distribuovat Fidoo karty, které jim přijdou na jejich adresu za 3-5 dnů a vy jim následně přes aplikaci dobijete, kolik peněz je potřeba. Což vzhledem k současné situaci eliminuje osobní setkání dvou jedinců, snižuje riziko krádeže při převozu velké sumy peněz (kdo dneska mezi těmi všemi rouškami rozezná opravdového lupiče), a navíc šetří čas, jelikož lze obnosy na karty rozesílat hromadně a okamžitě.
 2. Naši zaměstnanci mají firemní výdaje, ale teď by je museli hradit ze svého. My se tomu chceme vyhnout, jelikož pak budou stát frontu u účetní, která jim bude po jednom vyplácet dané částky.
  Opět lze řešit za pomoci Fidoo karet, kdy mohou zaměstnanci i v případě potřeby vybrat z bankomatu. Volíte jak částku, kterou jim zašlete, tak limity na výběr z bankomatu. Eventuálně můžete kartu přímo v aplikaci zablokovat, pokud bude něco v nepořádku nebo ji zaměstnanec ztratí.
 3. Pár lidi z týmu potřebuje pracovně cestovat v rámci České republiky, s čímž se pojí agenda cesťáku. Ta je komplikovaná i za běžné situace, natož teď.
  Cesťáky celkově Fidoo řeší taky. Ať už jde o všemi „oblíbené“ papírování, kdy nikdo neví, který formulář zrovna platí, dokládání účtenek nebo samotné vyzvedávání hotovosti na cestu z pokladny. Zaměstnanec vyplní formulář přímo v aplikaci, který je aktualizovaný dle platné legislativy. Následně nahrává účtenky během cesty a pro zapomnětlivce přijde vždy po zaplacení Fidoo kartou push notifikace. Vše putuje ke schválení vám nebo odpovědnému vedoucímu oddělení.
 4. Nyní i řádoví zaměstnanci potřebují platit firemní výdaje, ale my jsme doposud dávali karty jenom vedoucím oddělení, abychom měli vše pod kontrolou.
  Ať už je to brigádník nebo vedoucí oddělení, můžete mu vystavit Fidoo kartu a dobít nebo i odbít zpět jakoukoliv částku dle libosti. Dalším kontrolním prvkem jsou různé možnosti nastavení limitů jako omezení výběru z bankomatů či plateb u obchodníků.

Ať už čelíte jedné nebo vícero uvedeným situacím, nabízíme vám řešení, jak z toho všeho vyjít se vztyčenou hlavou. Navíc ušetříte čas, peníze, stres i finance. Možná si říkáte, že humbuk kolem COVID-19 se za chvíli zklidní a vy pak podobné komplikace nebudete muset řešit. Ale vzpomeňte si, určitě jste je řešili již dříve, akorát v jiném kontextu a možná ne v takovém měřítku. Ať tak či onak je přeci lepší být vždy připraven, ať už na návrat do „běžného“ fungování nebo na budoucí hrozby.

Řešíte aktuálně v rámci řízení firemních financí nějakou nepříjemnost?

Kontaktujte Fidoo

Zbavte se papíroo, věnujte se businessoo

Není už ten správný čas začít? Nebo chcete na konci měsíce zase řešit to samé? 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Přečtěte si více

Novinky v aplikaci

Novinky ve Fidoo aplikaci k 7. 9. 2021

Aby se pro vás používání naší webové i mobilní Fidoo aplikace stalo ještě pohodlnější, rozšiřujeme možnosti využití a upravujeme aplikaci na základě vaší zpětné vazby.

Číst dále »
Dvoufaktorové ověření
Novinky v aplikaci

Novinky ve Fidoo aplikaci k 30. 6. 2021

Aby se pro vás používání naší webové i mobilní Fidoo aplikace stalo ještě pohodlnější, rozšiřujeme možnosti využití a upravujeme aplikaci na základě vaší zpětné vazby.

Číst dále »

Skoncujte s papírováním ještě dnes

Nechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme nejpozději do 1 pracovního dne.

Chci Cashbot i Fidoo

Nechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme nejpozději do 1 pracovního dne.

Chcete se podílet na zlepšování Fidoo?

Věnujte nám minutku a sdělte nám svůj názor na naše uživatelské prostředí. 

Ale no tak... Řekli jsme přeci bez papírů.

Raději si tuto stránku uložte mezi oblíbené, ať se k ní můžete kdykoli vrátit.

Zdigitalizovat i firemní finance

Nechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme nejpozději do 1 pracovního dne.

Méně stresoo pro účetní

Nechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme nejpozději do 1 pracovního dne.