Search
Close this search box.

Minimalizace hotovosti a papírů                                                           

Úvod Inspirujte se Zdravotnictví Ve Fresenius Kabi Horatev minimalizují hotovost i papíry

Ve Fresenius Kabi Horatev fungují bez hotovosti

Podívejte se na zákaznický příběh ze společnosti Fresenius Kabi Horatev, která se zbavila hotovosti.

O společnosti

Celosvětová zdravotnická společnost, která se specializuje na výrobu a distribuci léčívých přípravků a zdravotnické technologie pro infuzi, transfúzi a klinickou výživu. Naše výrobky a služby slouží k péči o kriticky a chronicky nemocné pacienty.

Sídlo

Hořátev 104
289 13 Hořátev

Velikost firmy

500 zaměstnanců

Odvětví

Zdravotnictví

Hlavní potíže

Řešení

Hlavní přínosy

Opatření z korporátu: minimalizace hotovosti

Ve společnosti Fresenius Kabi Horátev řešili korporátní opatření, které vyžadovalo omezení hotovosti v pokladně. Konkrétní úkol zněl jasně: převeďte veškeré finanční transakce na bezhotovostní styk.

Tým generální ředitelky Ivy Mackové tak začal hledat řešení, které by těmto požadavkům vyhovovalo.

Vyřešit požadavek korporátu nebylo úplně snadné, protože my máme určenou banku v ČR, kterou používáme pro ostatní finanční služby, ale ta nevydává karty. Tak jsme tady museli najít partnera, který nám s tou situací pomůže.

Bezhotovostní platební styk a zjednodušené služebky

Firma čítá přes 500 zaměstnanců, z čehož 100 jich pracuje v administrativě. Právě pro ně hledal Ivy tým řešení, jak pro zmíněný bezhotovostní platební styk, tak pro účely zjednodušení agendy spojené se služebními cestami, která byly administrativně  a časově náročná.

S aplikací Fidoo pracují ve společnosti  Fresenius Kabi Horátev už více než 10 let, kdy ještě fungovala pod názvem Expensa. Kolegyně Ivy z finančního oddělení tehdy udělala průzkum na internetu a na nástroj narazila.

Automatické dobíjení karet a nastavení pravidel

V současné době mají téměř všichni uživatelé kartu. Některé karty nejsou trvale nabity a firma si stanovuje maximální limity podle individuálních požadavků jednotlivých uživatelů. Nejvíce je využívají nákupčí. kteří mají karty trvale nabité.

Jakmile realizují nějakou platbu, vše  se objeví přímo v aplikaci. Později tam ještě v PDF formě nahrávají konkrétní účtenku. Ivy tým tak okamžitě vidí jaký je stav na jednotlivých kartách a díky tomu nikdo na nic nezapomene.

V případě služebních cest rovněž šetří spoustu papírů, protože žádosti o povolení služební cesty probíhají přímo v aplikaci. Opět lze vidět pohromadě  veškeré výdaje, které souvisely s danou služební cestou, ať jde o čerpání pohonných hmot, letenky, večeře apod.

Zrušení papírové dokumentace a bezchybnost účetních procesů.

Zavedení Fidoo aplikace pomohlo v Kabi Horatev především s úsporou lidských zdrojů ve finanční účtárně. Zaměstnanci oceňují uživatelskou přívětivost aplikace a  jsou rádi, že se zbavili  veškeré papírové dokumentace.

Účetnictví v tomto režimu lze  bez problému podrobit finančnímu auditu. Fidoo pro Ivu a její tým představuje i jakýsi kontrolní nástroj, který zaručuje bezchybnost účetních procesů.

Inspirujte se dalšími příběhy zákazníků