Search
Close this search box.

Minimalizace hotovosti                                                                                                                

Úvod Inspirujte se Průmysl V INSET s.r.o. snížili objem hotovostních transakcí o 70 %

V INSET s.r.o. snížili objem hotovostních transakcí o 70%

Podívejte se na zákaznický příběh ze společnosti INSET, které se podařilo výrazně snížit hotovostní transakce.

O společnosti

Společnost INSET s.r.o. se od roku 1991 profiluje jako spolehlivý
a operativní partner investorů, projektových organizací
a dodavatelů staveb.

Sídlo

Lucemburská 1170/7
130 00 Praha 3

Velikost firmy

174 zaměstnanců

Odvětví

 • Příprava, monitoring a diagnostika staveb
 • Geologie, geofyzika, geotechnika

Hlavní potíže

Řešení

Hlavní přínosy

Zaměstnanci pracují na zakázkách po celé ČR

Vzhledem k tomu, že zaměstnanci INSET s.r.o. pracují na zakázkách po celé republice, často potřebují nakupovat materiál přesně tam, kde zakázka probíhá. Proto ve firmě hledali, jak nejlépe vyřešit předávání prostředků, aby si zaměstnanci nemuseli brát dlouhodobé zálohy nebo zálohy před každým výjezdem.

Kromě toho, že si zaměstnanci museli hlídat, aby měli potřebnou hotovost, bylo největší zátěží uchovávání účtenek, nahánění ředitelů, aby podepisovali účtenky a potom donášení podkladů na účetní oddělení.

O Fidoo se v INSET s.r.o. dozvěděli od bankéřky z Komerční banky, která věděla, že se snažíme procesy automatizovat, tak aby nezabíraly tolik práce.

"Řešili jsme podepisování účtenek a s celou agendou okolo je poměrně hodně pobíhání a spousta činností, které se vlastně řeší duplicitně."

Fidoo karty pro zaměstnance

Celkově se v INSET s.r.o. podařilo s Fidoo kartami snížit objem hotovostních transakcí o 70 %. V jedné z výrobních divizí se hotovostní transakce omezily zcela na minimum. Fidoo karty se osvědčily také při zahraničních služebních cestách.

Výrazně šetří práci i to, že mohou uživatelům karet nastavit limity a karty se automaticky dobíjí. Nevznikne tak situace, že by zaměstnanec zůstal bez prostředků.

Jako velkou výhodu ve firmě vnímají i to, že nyní mohou pohodlně nakupovat přes internet nákup rovnou uhradit kartou. Dříve museli objednávat na dobírku nebo platit převodem.

Automatizace procesů ve firmě

Díky Fidoo kartám se celý proces okolo předávání prostředků ve firmě výrazně zjednodušil. Šetří čas jak uživatelům karet, tak i na účtárně.

Podle Jany Baxantové, finanční ředitelky INSET s.r.o., je obecně vhodné se nad určitými procesy zastavit, podívat se na ně s jistým nadhledem, rozepsat si jaké činnosti obnáší a jestli tam náhodou nejsou duplicity, které by se daly řešit jinak.

Fidoo z pohledu uživatele

Dominika Zajíčková, asistentka jedné z divizí, používání Fidoo karet shrnuje jako velké zefektivnění práce kolem výdajů. 

"Proces se velmi zjednodušuje, mám to během pár kliknutí a pak už se v podstatě zadaná data rovnou dostávají na účetní oddělení. Účtenku můžu rovnou vyhodit do koše a nemusím se o to dále starat."

Obory činností INSET s.r.o.

 • Geotechnika a monitoring
 • Geologický a geofyzikální průzkum
 • Hydrogeologie
 • Pyrotechnický průzkum
 • Diagnostika a monitoring stavebních konstrukcí
 • Diagnostika a monitoring životního prostředí
 • Geodetické práce
 • Servis trhacích prací
 • Inženýrská činnost

Inspirujte se dalšími příběhy zákazníků