Search
Close this search box.

Kompletní zrušení hotovosti             

Úvod Inspirujte se Stavebnictví V Heidelberg Cement již neřeší hotovost

HeidelbergCement již neřeší hotovost

Podívejte se na zákaznický příběh ze společnosti HeidelbergCement, která se zcela zbavila hotovosti.

O společnosti

Jedna z největších firem dovážející stavební materiál po celé Evropě. Mezi její vývozní artikl patří transport beton a s ním spojený cement a štěrk. V České republice vlastní 3 společnosti pod doménou Českomoravský beton, Českomoravský cement a Českomoravský štěrk.

Sídlo

Beroun 660
266 01 Beroun

Velikost firmy

500-1000 zaměstnanců

Odvětví

Stavebnictví

Hlavní potíže

Řešení

Hlavní přínosy

Rušení hotovostních pokladen a zefektivnění zaměstnaneckých výdajů.

Firma HeidelbergCement Group patří mezi největší vývozce stavebního materiálu na světě a s tím se pojí množství výdajů, které zdržovaly jejich ekonomiku. Mezi jejich vývozní artikl patří hlavně transport beton a s ním spojený cement, štěrk a písek. 

Jejich závody jsou ovšem rozmístěné po celé Evropě a hotovostní financování jednotlivých pískoven a cementáren bylo pro firmu obtížné. Česká dceřiná firma HeidlbergCement ČR se proto rozhodla najít možnost, jak zefektivnit zaměstnanecké výdaje v terénu.

 

„Pro kolegy z finančního oddělení to bylo komplikované, protože museli všechno ručně evidovat, zadávat, vyplácet hotovost a tohle je celkové zjednodušení celého procesu.“

Zdlouhavá evidence a vyplácení hotovosti

Podle Marka Tláskala, tiskového mluvčího české pobočky HeidlbergCement ČR, firmu nejvíce sužovala ruční evidence, zadávání všech požadavků spojených s vyplácením a následné vyplácení v hotovosti. Cílem bylo zrušení ručních pokladen a přechod na zcela automatizované řešení.

Řešení nalezené ve Fidoo

Zde Fidoo dokázalo pomoct se zaměstnaneckými kartami, které putovaly do všech závodů po celé České republice. Zaměstnanci už nemusejí žádat o finance u pokladen, ale mají vlastní karty, se kterými platí kdykoliv a kdekoliv a zefektivnila se tak práce ve všech podnicích.

Inspirujte se dalšími příběhy zákazníků