Search
Close this search box.

Digitalizace cesťáků a vyúčtování           

Úvod Inspirujte se Sociální služby V Charitě ČR už řeší cesťáky a vyúčtování zcela digitálně

V Charitě ČR už řeší cesťáky a vyúčtování zcela digitálně

Podívejte se na zákaznický příběh ze společnosti Charita ČR, která si poradila jak s cesťáky, tak s vyúčtováním.

O společnosti

Nejstarší dobročinná organizace s celostátní strukturou v České republice jsme rovněž největším nestátním poskytovatelem sociálních i zdravotních služeb. Naši síť tvoří více než 320 Charit různé velikosti. 

Sídlo

Vladislavova 12
110 00 Praha 1

Velikost firmy

78 zaměstnanců

Odvětví

Sociální služby

Hlavní potíže

Řešení

Hlavní přínosy

Zaměstnanci pomáhají po celé ČR a v zahraničí

Vzhledem k tomu, že zaměstnanci Charity ČR poskytují služby po celé ČR a i v zahraničí, řešili řadu cestovních výdajů. Byla s tím spojena spousta administrativy a času. Hledali efektivní nástroj pro zpracování služebních cest a vyúčtování.

Podle Jitky Jandákové, vedoucí ekonomicko-správního oddělení, byla nejhorší neefektivita práce. A ta spočívala zejména v tom, že zaměstnancům, kteří jeli na služební cestu, trvalo vyplnění excelového souboru na služební cestu, žádosti a vyúčtování, spoustu času. Nepoužívali totiž aktuální formuláře, nedodávali účtenky, dodávali vše pozdě. A to poté obtěžovalo nebo komplikovalo práci kolegům Jitky v ekonomickém oddělením, kteří museli vše kontrolovat, vracet k doplnění a čekat na to.

Mně tam stručně řečeno štvala neefektivita práce. Když pracujete s dotacemi a projekty, tak veškeré procesy, které zdržují vyúčtování, jsou komplikované.

Propojení s docházkovým systémem

V Charitě ČR zavedli docházkový systém a hledali takový systém, který s ním bude kompatibilní. Prošli výběrovým řízením, prověřili asi tři systémy a rozhodli se pro Fidoo.

Používají jej od roku 2O21, kdy nejprve začali pilotně pracovat na pár zaměstnancích. Zavedli 1-2 týmové karty, vše zkoušeli to a postupně přidali téměř všechny uživatele.

Dynamika procesu a napojení na účetní software

Veškerá agenda spojená se služebními cestami a jejich vyúčtováním teď podle Jitky probíhá dynamicky a bez papírůZaměstnanci mají čas na svoji práci místo toho, aby papírovali a vyplňovali formuláře.

Šlo o velkou změnu, ale jelikož byla žádaná odspodu, přesvědčit zaměstnance, aby se naučili nový systém nebylo tak složité. Sami totiž vnímali, že jim dosavadní systém nevyhovoval.

V Charitě ČR se ale v používání Fidoo posunuli ještě o krok dál a místo exportu dat v rámci vyúčtování a následného nahrávání do jejich účetního systému, funguje nyní Fidoo přes API s účetním softwarem napřímo.

Fidoo do celé sítě charit

Tuto pozitivní zkušenost se povedlo převést v rámci sítě mezi arcidiecézní a diecézní charity. Zaměstnancům pomáhá Fidoo nejenom při zpracování žádosti, ale také při archivaci účtenek.

Inspirujte se dalšími příběhy zákazníků