Search
Close this search box.

Zrušení hotovosti a zefektivnění cesťáků                    

Úvod Inspirujte se Průmysl Meopta našla řešení pro své cesťáky

Meopta našla řešení pro své cesťáky

Podívejte se na zákaznický příběh ze společnosti Meopta – optika a zjistěte, jak se dají vyřešit cestovní příkazy.

O společnosti

Nadnárodní firma Meopta – optika, s.r.o., jejíž historie sahá do roku 1933 se zabývá vývojem a výrobou optických zařízení pro průmysl, zdravotnictví, sport a dokonce i armádu. Jejich podniky se nachází jak v České republice, tak na Floridě v USA.

Sídlo

Kabelíkova 1
750 02 Přerov

Velikost firmy

1800 zaměstnanců

Odvětví

Technologie

Hlavní potíže

Řešení

Hlavní přínosy

Zefektivnění cesťáků, rušení hotovosti a větší přehlednost ve firmě

Firma Meopta – optika, s.r.o. je nadnárodní podnik z Přerova, který se pohybuje na špici ve vývoji, výrobě a montáži optických výrobků v oblasti polovodičového průmyslu, zdravotnictví či sportu. Díky jejich komplexní činnosti patří k jejich práci také mnoho cestování. To přináší potíže s vypisováním cesťáků a s jejich zpracováním.

Vzhledem k faktu, že ve firmě cestují nejen obchodníci, či marketingový tým, ale také nákupčí, vývojáři a konstruktéři. Mimo to má Meopta i svůj vlastní dispečink a autodopravu. To generuje mnoho papírování a vyplácení hotovosti na cesty.

 

„Z mé pozice mě nejvíc štvalo velké množství papírových formulářů potulujících se po firmě, a také velké množství hotovostních transakcí, které jsou spojeny s drobnými firemními výdaji.“

Cesťáky se potulovaly po firmě

Podle Tomáše Vagnera, ředitele účetnictví , firmu Meopta – optic nejvíce trápilo vytváření, schvalování a celkové nakládání s cestovními výkazy, které putovaly po firmě a nedostávaly se včas na svá místa. To generovalo velké množství hotovostních transakcí a zpomalovalo účetní ve své práci.

Shledání s Fidoo

První shledání s obchodníky z Fidoo bylo bohužel neúspěšné, neboť jsme firmě nenabídli řešení jejich problému. Po pár letech se naše firmy opět propojily a tentokrát to dopadlo mnohem lépe. Tomáš Vágner byl velmi rád za nové komplexní řešení jejich problému, které spočívalo ve vytváření a schvalování cesťáků, a celkové digitalizaci, přičemž Fidoo karty byly bonusem, který dopomohl k postupnému odbourávání hotovostních pokladen.

Současná práce s Fidoo

Fidoo začala firma “na ostro” používat v lednu 2022 a za půl roku zpracovala necelých 300 cesťáků a skoro 1000 zaměstnaneckých výdajů. Na rozdíl od minulých let vše probíhá automaticky. Účetní nemusí vypočítávat nic na kalkulačkách a na konci měsíce probíhá hromadný import transakcí do firemního ERP systému. Navíc se všechny cestovní náhrady touto formou lehce proplácí ve mzdě.

Přehlednost a automatizace

Dlouhodobý přínos Fidoo do firmy je značný. Uživatelé již nemusí navštěvovat účetní a vše se řeší digitálně na dálku. Firma získala přehledné workflow a ví, kde váznou jejich cesťáky. Navíc se zbavila záloh na finanční cesty a tím zcela eliminovala hotovostní transakce.

„Už žádné papíry, už žádnou hotovost!“

Inspirujte se dalšími příběhy zákazníků