Search
Close this search box.

Kompletní zrušení hotovosti         

Úvod Inspirujte se Finance NEY spořitelní družstvo kompletně zrušilo hotovostní pokladny

NEY spořitelní družstvo kompletně zrušilo hotovostní pokladny

Podívejte se na zákaznický příběh ze společnosti NEY spořitelní družstvo a zjistěte, jak zatočili s hotovostními pokladnami.

O společnosti

Logo Ney

NEY spořitelní družstvo je tradiční, česká finanční instituce.  Svým členům z řad občanů, živnostníků a firem nabízí atraktivní úvěrové a spořící produkty. 

Sídlo

Rohanské nábřeží 671/15

186 00 Praha 8

Velikost firmy

44 zaměstnanců

Odvětví

Finance

Hlavní potíže

Řešení

Hlavní přínosy

Hotovost a hotovostní pokladny přinášely celému týmu více práce než užitku

V NEY spořitelním družstvu řešili spoustu komplikací, které podle finančního ředitele Mojmíra Boucníka vznikaly právě díky používání hotovosti a hotovostních pokladen. Efektem byl neustálý koloběh účtenek po celé firmě, doplňování hotovosti a drobných mincí a složité inventury. 

Mít kontrolu a přehled nad financemi bylo pro Mojmíra stále složitější a složitější. Zároveň vnímal, že jsou jeho kolegové zpracováním celé agendy poměrně hodně zaměstnáni, ale pro firmu to nepředstavovalo žádnou přidanou hodnotu. 

"Osobně mám špatnou zkušenost s hotovostními pokladnami jako takovými. Asi 15 let jsem zapřisáhlým nepřítelem hotovosti."

Zaměstnanecké výdaje musí fungovat bez hotovosti

Mojmír se s Fidoo poprvé setkal na konferenci, kde CEO představoval celý koncept. Hned na místě ho řešení zaujalo, protože přesně odpovídalo na potíže, které denně zažíval při zpracování výdajů. Zalíbila se mu možnost vystavovat si vlastní předplacené karty a skrze ně vše řídit.

V NEY spořitelním družstvu rozdali kolegům předplacené karty a vytvořili několik týmových karet například pro IT oddělení a marketing.  Pak už stačilo jen připravit správné nastavení skrze Fidoo aplikaci a začít nabíjet peníze na karty. 

Všechno funguje v podstatě samo

V Mojmírově týmu zastává každodenní práci jeho office manažerka, která zakládá nové uživatele, objednává jim karty a nabíjí na ně peníze. Stejně tak má na starosti i prvotní kontrolu výdajů a digitálních účtenek, které jí kolegové z firmy fotí skrze mobilní aplikaci.

Díky správně nastaveným procesům a důvěře dnes Mojmír kontroluje zaměstnanecké výdaje zhruba 1x za měsíc. Dívá se, zdali vše funguje jak má, jak a za co jeho kolegové utrácejí a jestli mají jeho týmy k dispozici odpovídající objem peněz, který potřebují pro svou práci.

Hotovost nikomu nechybí

Mojmírovi se potvrdilo, že opuštění hotovosti bylo správnou volbou.  Všechny platby zaměstnaneckých výdajů plynou skrze Fidoo karty a zpracování celého vyúčtování je pak podstatně jednodušší a rychlejší. Mojmír nechává přes Fidoo vyúčtovávat navíc i výdaje kolegů, kteří karty nemají.

V týmu celého NEY spořitelního družstva Mojmír nezaznamenal jedinou negativní reakci na nový způsob fungování a potvrzuje, že pokladny opravdu nikomu nechybí.

"Oceňuji, že mám přístup k informacím v podstatě kdykoli ze svého telefonu nebo z počítače. Automatizace mi pomáhá v tom, že jsem schopen dát přístup k firemním penězům zodpovědným lidem ve firmě, aniž by to bylo jakkoli složité či náročné."

Inspirujte se dalšími příběhy zákazníků