Search
Close this search box.

Kompletní kontrola nad finančním řízení firmy                               

Úvod Inspirujte se Chovatelské potřeby Ve společnosti Plaček přešli na digitalizaci finančního řízení firmy

Ve společnosti Plaček přešli na digitalizaci finančního řízení firmy

Podívejte se na zákaznický příběh ze společnosti Plaček Pet Products, která zcela změnila způsob, jak řídí zaměstnanecké výdaje.

O společnosti

Firma Plaček je provozovatelem prodejen Super zoo, které provozuje ve 4 evropských zemích. Mimo to má i velkoobchodní prodej a provozuje e-commers. Jejich obchod se zaobírá prodejem krmiv a chovatelských potřeb pro domácí mazlíčky.

Sídlo

Revoluční 1381/III

290 01 Poděbrady

Velikost firmy

2000 zaměstnanců

Odvětví

Chovatelské potřeby

Hlavní potíže

Řešení

Hlavní přínosy

Velká firma hledala řešení pro obchodníky

Firma Plaček stojí za obchody prodejen Super zoo, které se zabývají prodejem krmiv a chovatelských potřeb pro domácí mazlíčky. Ty jsou rozesety po celém Česku, Slovensku, Polsku a Lotyšsku a je jich dohromady okolo 300.

Jejich obchodníci často jezdí po celé republice a kontrola nad jejich výdaji a cesťáky byla velmi složitá. Zejména kvůli nesjednocenému systému.

 

„Mě především štvala neproduktivita a neefektivita celého procesu. Navíc mě konkrétně i relativní absence kontroly, protože vše bylo v papíru, nebylo to v jednotném systému. Kontrola byla tedy těžší a špatně dohledatelná.“

Kontrola a archivace

Asi největší potíž podle Karla Čermáka, CFO skupiny Plaček, bylo nakládání s účtenkami. Složitá byla jejich distribuce od obchodníků k účetním, ale zároveň i jejich archivace. Účtenky se tedy museli dovážet, skenovat, fotit a tisknout. Účetní zase musely hledat místo pro jejich uskladnění a navíc byl tento systém nesjednocený a kontrola nemohla být natolik kvalitní. Vše tedy vedlo k velké neefektivitě celého procesu.

Příchod Fidoo do firmy

Jak nám Karel Čermák prozradil, Fidoo do firmy zavedl již jeho předchůdce. Začátky směřovaly hlavně k využívání platebních karet a digitální distribuci účtenek do účtárny. Vše vedlo ke zefektivnění práce, a tak se samozřejmě postoupilo i ke kompletní digitalizaci účtenkového archivu.

Jak firma funguje dnes?

Dnes je ve firmě Plaček využíváno Fidoo na maximum. Ke kartám přibylo i řešení firemních cesťáků, se kterými byl také velký problém. Zaměstnanci museli vyplňovat papírové formuláře, vypočítávat si diety, vše vkládali do tabulek a nechávali kontrolovat. Dnes už vyplní cesťák ve Fidoo a aplikace vypočítá vše za ně. Navíc ke schválení dochází v pracovním workflow elektronicky a nedochází tak ke zbytečným časovým prodlevám. Vše je tedy digitalizováno.

„Jsou to hodiny času jak na straně uživatelů, tak na straně backoffice.“

Budoucnost a spolupráce s Fidoo

„Stejně jak se systém Fidoo vyvíjí, tak my se vyvíjíme s nimi a pomalu přicházíme k digitalizaci finančního řízení firmy,“ říká Karel Čermák. Dle jeho slov by rád uvítal i možnosti v podobě předplacených karet, business inteligent analýzy či knihy jízd. Vzhledem k evropskému přesahu firmy by také rád expandoval s Fidoo i do jiných zemí.

Inspirujte se dalšími příběhy zákazníků