Search
Close this search box.

Distribuce hotovosti na cestách       

Úvod Inspirujte se Logistika V DOSI Transport vyřešili distribuci hotovosti řidičům na cestách

V DOSI Transport vyřešili distribuci hotovosti řidičů na cestách

Podívejte se na zákaznický příběh ze společnosti DOSI Transport a zjistěte, jak řeší peníze pro řidiče.

O společnosti

Hlavní specializací firmy je od roku 2007 přeprava celovozových a částečných nákladů z České a Slovenské republiky do Švédska a Norska. Dále pak od roku 2018 do Dánska, od roku 2019 do Finska a od roku 2020 také do Lotyšska, Litvy a Estonska

Sídlo

Ostravská 506
735 81 Bohumín – Starý Bohumín

Velikost firmy

60 zaměstnanců

Odvětví

Logistika

Hlavní potíže

Řešení

Hlavní přínosy

Komplikované vydávání financí řidičům na cestách

Logistická společnost DOSI Transport s.r.o. řešila, jak naložit s osobními financemi na cestách řidičů. Oslovili jejich banku, aby jim zřídila 20 platebních karet podle tehdejšího počtu zaměstnanců. To se však neobešlo bez komplikací.   

Banka s tím měla velké problémy a bylo nutné vytvořit plno osobních účtů nebo účty firemní a ke každému z nich 5 karet, což představovalo zbytečně komplikace z pohledu firmy. Tuto agendu má ve firmě na starosti  personální vedoucí Aleš Raško, kterému celý proces výrazně ubíral kapacitu.

Vadilo mi, že jsem s každým řidičem musel jet do banky a vytvořit jeho osobní identitu. Ze začátku při 10 zaměstnancích to bylo v pohodě, ale potom jak jsme se rozrostli na momentálně nějakých 60 zaměstnanců, tak se pro mě stal tento proces už logisticky nemožným.

Nejen funkčnost řešení, ale i integrace systému

Jelikož řešení prostřednictvím banky bylo komplikované pro všechny strany, rozhodl se pan Raška vyhledat jiné možnosti. Přes internetový vyhledávač pátral podle požadavků, nejenom na základě funkcionalit z hlediska distribuce peněz řidičům, ale také z pohledu možnosti integrace daného systému a jeho další využití ve firmě

Narazil tak na Fidoo, oslovil obchodního zástupce a dohodli se na dalším postupu. Fidoo používají historicky již dlouho, od dob kdy ještě fungovalo pod názvem Expensa.

Automatické dobíjení karet a nastavení pravidel

V současné době proces probíhá tak, že když přijmou v DOSI Transport nového řidiče, pan Raška mu vytvoří profil ve Fidoo, objedná mu kartu a nastaví mu automatické dobíjení  karty s limitní částkou. Ta v tomto případě činí 5 000 Kč, kdy se při poklesu pod tuto částku automaticky dobije a dorovná,  měsíční limit je pak nastaven ve výši 40 000 Kč.

Tato pravidla  jsou ukotvena v interní  směrnici a řidiči jsou s nimi dopředu seznámeni. V případě,  že potřebuje některý z nich více peněz, dotazuje dispečera, který pak dává vědět panu Raškovi a ten mu kartu dobije na pár kliků. Takto nastavený proces se v DOSI Transport osvědčil a všichni jsou spokojení. 

Eliminace hotovosti

Dlouhodobý dopad Fidoo spatřuje pan Raška především v eliminaci hotovosti, kterou nemusí fyzicky vybírat, předávat ji řidičům, a posléze to nějakým způsobem zaúčtovávat a rozúčtovávat. Díky jedné kartě, která splňuje požadavky, se zjednodušilo přidělování financí zaměstnancům na cestách

Inspirujte se dalšími příběhy zákazníků