Search
Close this search box.

Jednodušší práce s doklady a archivací    

Úvod Inspirujte se Agentura Ve Stillking Films už nemusí čekat do konce měsíce na reporting

Ve Stillking Films už nemusí čekat do konce měsíce na reporting rozpočtu jednotlivých projektů

Podívejte se na zákaznický příběh ze společnosti Stillking Films a zjistěte, jak začali rychleji uzavírat jednotlivé filmové projekty.

O společnosti

Stillking logo

Stillking Films je mezinárodní produkční společnost se sídlem v Praze, Londýně, Budapešti, Bukurešti a Kapském Městě. Natáčení probíhá napříč Evropou a Afrikou. 

Sídlo

Kříženeckého nám. 322

152 00 Praha 5-Hlubočepy

Odvětví

Filmový průmysl

Hlavní potíže

Řešení

Hlavní přínosy

Sbohem vybírání hotovosti pro filmové producenty

Společnost Stillking Films řešila komplikovaný proces spojený s distribucí hotovosti jednotlivým filmovým producentům, které u nás realizovali natáčení filmů například od společností Netflix, Amazon, HBO či Bavaria Films. 

Předávání hotovosti jednotlivým producentům, asistentům, kostymérům a různým profesím, které nakupují.  Proces začínal objednáním dané částky v bance, pak bylo nutné zavolat řidiči, který obnos vyzvedl, přivezl a předal do pokladny. Následně informovali konkrétního člověka, který si pro peníze k pokladní přišel. Každý z příjemců hotovosti musel vytvořit vyúčtováníkteré obsahovalo například stovky dokladů. Vše se předávalo do účtárny na jednom formuláři.

Formuláře, které tým  finančního ředitele Radka Wrany dostával zpět od producentů a kostymérů, obsahovaly velmi často, jak početní chyby, tak formální nedostatky. I jedna jediná chyba znamenala povinnost vrátit zpět celé vyúčtování a tím došlo ke zpoždění zaúčtování.

"Největší problém, který jsem měl já osobně jako finanční manažer byl ten, že jsem neměl přehled o skutečných zálohách a nevyúčtovaných nákladech jednotlivých producentů do doby, než se ručně zaúčtovaly všechny výdaje do našeho účetnictví."

Zbytečná prodleva v zaúčtování

Shromažďovalo se jim velké množství dokladů najednou, které bylo potřeba zpracovat pokud možno co nejdříve. Producenti potřebovali vědět, jak ta konkrétní zakázka dopadla. Šlo často o 200 a 300 účtenek, které museli zpracovat během několika dní nebo nejlépe do následujícího dne.

Nevýhoda celého procesu tkvěla v tom, že producent ani účtárna do doby zaúčtování nevěděli, v jakém stavu jsou finance daného účetního a na konkrétním projektu. Radek proto hledal řešení, jak zrychlit oběh dokladů ve společnosti  zejména s důrazem na řešení bez papírůO společnosti Fidoo se dozvěděl díky nabídce od obchodníka.

Digitalizace účtenek raz dva

V současné době díky tomuto řešení omezili  ve Stillking Films hotovost, jelikož rozdávají všem uživatelům v podobě asistentů, producentů, kostymérů předplacené platební karty. Ty využívají dvěma způsoby. Při zaplacení touto kartou se částka ihned automaticky propíše do aplikace a tím mizí i riziko chybovosti ze strany producenta.

Druhou možnost představuje platba v hotovosti, kdy si producent nebo kostymér může vybrat peníze z bankomatu a poté touto hotovostí zaplatí. Ve chvíli, kdy dostane účtenku, lze si ji prostřednictvím aplikace ihned nafotit, takže i když by ji případně ztratil, nic se neděje.

I  účetní oddělení má nyní přehled o tom, v jakém stavu jsou finance na jednotlivých projektech. Může se podívat i na konkrétního producenta nebo asistenty a ví, kolik dokladů mohou očekávat, kolik dokladů už je připraveno k zaúčtování a nemusí čekat na konec měsíce, ale zpracovávat vše průběžně.

Úspora archivu a klid v účtárně

Stillking Films využívají Fidoo více než rok kompletně s celou agendou vyúčtování. Už nikdo nezpracovává vyúčtování papírovou formou, ale každý aplikaci využívá. Z dlouhodobého hlediska to společnosti  přineslo jednak úsporu místa pro archivaci dokladů a také jednodušší práci s doklady.

Účetní mohou dokonce pracovat z domova, protože doklady vidí přímo v aplikaci v elektronické podobě a nemusí jezdit do práce pro jejich papírovou verzi. Aplikace Fidoo pro Stillking Films znamená klid v účtárně a přehled o našich financích.

Inspirujte se dalšími příběhy zákazníků