Search
Close this search box.

Od letošního ledna započala spolupráce českého startupu Direct Fidoo a.s. s jednou z největších bank na našem trhu – Komerční bankou. Banka tak prostřednictvím Fidoo nabídne svým firemním klientům za zvýhodněných podmínek moderní aplikaci pro digitalizaci procesu zpracování a vyúčtování všech firemních výdajů.

„Vzhledem k aktuální zkušenosti s pandemií koronaviru, se potřeba digitalizovat a fungovat na dálku projevila snad ve všech oborech činnosti našich firemních klientů. Poptávka po bezhotovostních platbách, ať již z hygienických či provozních důvodů, se dostala do popředí zájmu i při placení firemních výdajů. Jsem ráda, že s touto novou nabídkou získají firmy nejen bezpečný ale i efektivní nástroj pro správu svých výdajů,“ říká Radka Turková, ředitelka Korporátního a municipálního bankovnictví v Komerční bance.

Velké množství firemních výdajů, dle průzkumů až 45 %, je stále hrazeno hotově. Díky předplaceným kartám Fidoo lze efektivněji a prakticky okamžitě poslat peníze na dálku komukoliv ve firmě a zbavit se tak hotovosti. Vyúčtování hotovostních záloh, plateb kartou či cestovních příkazů se díky Fidoo aplikaci stává jednoduchou operací, která firmám ušetří nejen čas ale i peníze.

„Obliba Fidoo jako nástroje na digitalizaci firemních financí je daná tím, že klienti přiznávají, že papírování je opravdu časově zatěžuje. Říkají nám, že to přeci není důvod, proč založili a provozují svou firmu. Chtějí dělat business, a ne pálit čas i náklady papírováním. Když jim ukážeme, jak například výdaj za tankování vznikne sám zaplacením kartou a s vyfocenou účtenkou propadne přímo k jejich účetní, jsou nadšení,“ uvádí Petr Herzmann, spolumajitel Direct Fidoo a.s.

Direct Fidoo a.s., se zaměřuje na digitalizaci firemních financí a odstranění zbytečné byrokratické a papírové práce. Uzavřené partnerství je pro Fidoo významným krokem při naplňování strategických cílů v oblasti rozšíření distribučních kanálů. Více informací o podmínkách Fidoo v rámci spolupráce s KB získáte na webových stránkách: www.kb.cz/Fidoo

Direct Fidoo a.s. má na českém trhu již stálou klientelu, kam patří například Stillking Films, ŠKODA AUTO nebo Economia. Fidoo představuje propracovanou službu, která klientům umožní zaplatit kartou jakýkoliv výdaj a vyfotit účtenku fotoaparátem jejich smartphonu. Výdaj přímo v aplikaci schvaluje nadřízený a přes propojení do účetního systému dochází k zaúčtování výdaje. V případě služebních cest se do vyúčtování zařadí i výdaje za stravné, zálohy za ubytování či letenky a jízdné. Aplikace pak vše automaticky propočítá a přenese data přímo do účetního softwaru. Veškeré zmíněné procesy jsou tak urychleny a bez zbytečného papírování.