Search
Close this search box.
Úvod Podpora Expense management Účetní Exporty a integrace Pohoda Transakce na kartách – Pohoda

Transakce na kartách – Pohoda

Obecný popis

Integrace Fidoo na software Pohoda je řešena exportními soubory ve specifickém formátu XML pro software Pohoda. 

Tento specifický export Karetních transakcí je určen pro datový přenos Karetních transakcí z Direct Fidoo do software Pohoda od společnosti Stormware. V Pohodě se z Karetních transakcí stanou Bankovní doklady. 

Karetní transakce se typicky do Pohody dostávají až v případě, že jsou bankou tzv. “zúčtovány” a tím pádem se v budoucnu už nebudou měnit. Pokud je transakce zatím ve stavu “blokace” a může se do budoucna měnit, tak se z Fidoo nevyexportuje. Tuto kontrolu provádí Fidoo při exportu z Účetní agendy (viz dále v návodu v části “Export z Fidoo”). 

Importované Bankovní doklady a Přijaté faktury / Závazky z Fidoo lze v Pohodě automatizovaně napárovat (čili “zlikvidovat”) přes párovací znak, kterým je “Short ID” výdaje z Fidoo plněný do variabilního znaku bankovního dokladu. 

Funkce importu Bankovních dokladů pomocí formátu XML je podporována v Pohodě od verze “Říjen 2021, release 12900”. Zkontrolujte si, že máte software Pohoda této verze nebo novější. 

 

Transformační pravidla

 • Bankovní doklady budou dle globálního nastavení v Pohodě automaticky číslovány bez použití číselných řad (viz Nastavení v Pohodě umístěné zde: Globální nastavení -> Doklady -> Číslování).
 • Pokud je transakce ve stavu “blokace” (tj. není ještě bankou “zúčtována”), tak se ve Fidoo vůbec nenabídne k exportu a do Pohody se nepřenese. Je to proto, že taková transakce se do budoucna může ještě měnit a nemá tedy v účetnictví zatím co dělat. 
 • Datum účetního případu, plnění DPH, příp. uplatnění DPH je shodný jako datum platby.
 • Datum vystavení je plněno datumem vzniku transakce v aplikaci Fidoo.
 • Všechny doklady se importují vždy v CZK měně. 
 • Importují se bankovní doklady s variabilním symbolem, který slouží jako párovací znak. Do variabilního symbolu je v případě Fidoo karet propisována číselná část Short ID výdaje z Fidoo (Pokud je Short ID např. EX-1234, do VS je propsán párovací znak ve tvaru 1234). 
 • Importují se zvlášť i poplatky vůči aplikaci Fidoo, které jsou bez VS, tudíž se nedají s ničím párovat. 
 • Bankovní doklady se importují s konkrétní zkratkou účtu, která je zadaná v aplikaci Fidoo. 
 • Zkratka musí být shodná se zkratkou banky v Pohodě. Není-li zkratka banky ve Fidoo vyplněna, nebo je-li vyplněna zkratka banky, která v Pohodě není zavedena, tak budou při importu bankovní doklady vloženy do výchozí banky nastavené v Pohodě. 
 • Pomocí nastavení zkratky banky v konfiguraci importního formátu Pohoda ve Fidoo na transakcích z karet a z Fidoo účtu lze ovlivňovat, zda se “karetní účet” a “Fidoo účet” povede v Pohodě jako dva separátní účty (každý se svým zůstatkem), nebo zda se vše bude “slévat” v Pohodě na jeden bankovní účet, kde bude veden celkový zůstatek všech vašich finančních prostředků ve Fidoo. 
 • Párování (v Pohodě “Likvidace”) takto importovaných bankovních dokladů na přijaté faktury probíhá přes párovací znak “Short ID” výdaje z Fidoo (resp. jeho číselnou část) propsanou do položky “párovací znak”. 

Struktura a popis dat

Ukázkový exportní soubor ke stažení