Search
Close this search box.

Mobilní aplikace Fidoo přináší nejenom skvělé funkce a zlepšuje uživatelský komfort, ale zároveň zvyšuje i bezpečnost vašich plateb. Připravili jsme pro vás ukázkový příklad, co se může stát při zneužití platební karty Fidoo.

Bezpečnost plateb v mobilní aplikaci Fidoo

Bez mobilní aplikace

Jakmile dojde k odcizení dat Fidoo karty (číslo karty, data platnosti, informace o držiteli, CVV kód) nebo ztrátě či odcizení celé karty, kartu může kdokoli použít pro online platbu. Pro tyto účely si tzv. fraudsteři vybírají zejména obchodníky, kteří nepožadují autorizaci online platby prostřednictvím 3D secure kódu. Pak záleží, jak máte ve firmě nastavené procesy, nicméně může se stát, že kontrola provedených plateb probíhá až při vyúčtování. A to může být někdy až na konci daného kvartálu. Jinými slovy, 3 měsíce si nikdo nevšimne, že na kartě probíhají neoprávněné platby. Fraudsteři navíc nejprve vyzkouší realizovat první platbu a pokud nedojde k okamžité blokaci, zkouší další a další platby a částky transakce postupně navyšují.

V lepším případě, pokud máte na Fidoo kartě nastavené limity, v určitém okamžiku se dostupné finanční prostředky na kartě vyčerpají. A vy pak začnete pátrat, proč se vám nepodařilo zaplatit. V horším případě, první, kdo si všimne, že je něco špatně, je až účetní v momentě, kdy na výpise transakcí vidí buďto podezřelé transakce nebo držitel karty nedodal účtenky k jednotlivým platbám.

Dalších pár hodin či dnů strávíte komunikací mezi jednotlivými odděleními ve firmě. Nakonec vydáte pokyn hlavnímu správci a ten kartu zablokuje.

S mobilní aplikací

Oproti tomu ve stejné výchozí situaci víte o neoprávněné platbě v zásadě okamžitě. Jakmile totiž platba proběhne, dostanete skrze mobilní aplikaci Fidoo push notifikaci. A vy hned víte, zdali to byla či nebyla vaše platba. V okamžiku jakýchkoliv pochybností můžete kartu ihned trvale zablokovat přímo v mobilní aplikaci Fidoo či v první fázi pouze zamknout, tak aby žádná další transakce již neproběhla.

Dalšímu zneužití tak zabráníte během několik minut oproti několika dnům či měsícům.

Chci mobilní aplikaci – co mám udělat?

  1. Stáhněte si mobilní aplikaci Fidoo z Google Play či Apple Store
  2. Přihlašte se pomocí svých přihlašovacích údajů
  3. A to je vše! Nyní budete vědět o každé platbě, kterou vaše Fidoo karta udělá