Search
Close this search box.

V důsledku preventivního zásahu britského regulátora finančního trhu Financial Conduct Authority (FCA) vůči společnosti Wirecard Card Solutions Limited, který byl zahájen 26.6.2020 v kontextu insolvence německého holdingu Wirecard AG, byla dočasně omezena funkčnost platebních karet Fidoo. Intenzivně komunikujeme se všemi zúčastněnými subjekty a pracujeme na co nejrychlejším návratu k plné funkčnosti služeb Fidoo pro všechny naše zákazníky. Omezení funkčnosti se vztahuje na objednání nových Fidoo karet, platby kartou, příchozí a odchozí transakce na sběrný Fidoo účet.

 

Společnost Wirecard Card Solutions Limited, kterou Fidoo využívá jako partnera pro realizaci karetních transakcí, není v insolvenci, ani doposud nevykazovala žádné známky provozních nebo finančních problémů. Zásah regulátora je zaměřen na preventivní ochranu prostředků klientů a zamezení jakémukoli potenciálnímu nekalému jednání. Přestože zvyšuje bezpečnost prostředků pro klienty Fidoo, bohužel to znamená dočasné omezení funkčnosti služeb společnosti Wirecard Card Solutions Limited.

Aktualizováno

Na základě rozhodnutí FCA má Wirecard Card Solutions Limited povinnost do 29.6.2020 do 12:00 GMT převést všechny prostředky na zvláštní účty schválené Prudential Regulation Authority ve Velké Británii a zároveň na FCA doložit veškerou evidenci týkající se vedení klientských peněz. Prudential Regulation Authority, spadající pod Bank of England, má dohled nad tím, že mají firmy dostatečný kapitál a dostatečně sledují a kontrolují rizika. Až do odvolání nesmí Wirecard Card Solutions Limited nijak nakládat s klientskými prostředky, vybírat je, převádět, či snižovat jejich hodnotu. Toto se týká nejen klientských prostředků, ale i vlastních prostředků Wirecard Card Solutions Limited.  Zároveň FCA prověřuje a vyzývá Wirecard Card Solutions Limited k doložení toho, že všechny klientské prostředky evidoval odděleně od svých provozních účtů v rámci pravidel stanovených FCA. Tuto povinnost měl Wirecard Card Solutions Limited do pátku 26.6.2020 do 12:00 GMT.

 

Dle vyjádření společnosti Wirecard lze obnovení provozu očekávat v průběhu příštího týdne. Jakmile bude toto omezení ze strany FCA zrušeno, bude služba Fidoo okamžitě obnovena pro všechny klienty v plném rozsahu.


Původní znění tiskové zprávy
Veškeré finanční prostředky klientů Fidoo jsou bezpečně uloženy na účtu v ING Bank N.V. v České republice a jsou pojištěny v souladu se zákonem. Prostředky jsou v souladu s právními předpisy odděleny od majetku společnosti Wirecard Card Solutions Limited, nicméně aktuálně se nachází pod dohledem a kontrolou FCA. Dle vyjádření společnosti Wirecard lze obnovení provozu očekávat v průběhu příštího týdne. Jakmile bude toto omezení ze strany FCA zrušeno, bude služba Fidoo okamžitě obnovena pro všechny klienty v plném rozsahu.


Fidoo má nastavenou pravidelnou každodenní komunikaci s Wirecard Card Solutions Limited tak, aby hájilo zájmy svých klientů a vytvářelo tlak na co nejrychlejší obnovu provozu služeb Wirecard.

 

Klienti Fidoo mohou nadále využívat ve Fidoo aplikaci následující funkcionality:

 • digitalizovat papírové účtenky,
 • zakládat výdaje a vyplňovat veškeré údaje,
 • odesílat výdaje na schválení,
 • schvalovat či zamítat výdaje,
 • delegovat oprávnění pro schvalování v průběhu dovolené,
 • vytvářet žádosti a zprávy ze služebních cest,
 • přiřazovat výdaje do jednotlivých cesťáků,
 • možnost duplikace cesťáků,
 • využívání hotovostních peněženek,
 • osobní vyúčtování a mzdová agenda,
 • export dat.

 

Direct Fidoo – méně papíroo, více businessoo

Společnost Direct Fidoo vstoupila na trh v roce 2013 jako start-up pod názvem Expensa. V roce 2017 se přejmenovala na Direct finance Europe. Jejím posláním je zjednodušovat život firmám tím, že spravují výdaje jejich zaměstnanců bez papírů a jednoduše. Tuto službu využívá více než 900 firem a 16 tisíc uživatelů. V roce 2019 se z Direct financí stalo Direct Fidoo.

Více informací na www.fidoo.com