PIN – vše co potřebujete vědět

Přestože jsou všechny Fidoo karty bezkontaktní, PIN je dobré vědět vždy.

Každá Fidoo karta je zabezpečena PINem. Drtivá většina plateb zejména v České republice probíhá sice bezkontaktně, ale čas od času se s nutností zadání PINu setkáte. V zahraničí totiž bezkontaktní terminály nejsou tak běžné jako u nás, ale i v Česku na starší model terminálu čas od času narazíte.

Z důvodu vaší bezpečnosti (a hlavně z důvodu bezpečnosti firemních prostředků na kartě) ale někdy u bezkontaktní transakce narazíte na to, že si terminál zadání PINu vyžádá. Zadání PINu a vložení karty do terminálu po vás bude také vyžadováno po pěti bezkontaktních platbách jako tzv. silné ověření.

PIN zjistíte v rámci převzetí a aktivace karty (návod ZDE), ale není problém si PIN zjistit i kdykoliv jindy.

Ve webové Fidoo aplikaci jej najdete snadno v sekci Moje Finance – Karty na v detailu karty zvolte Zobrazit PIN:

Fidoo vás požádá o opětovné zadání hesla do aplikace a pak vám PIN prozradí.

V žádném případě si svůj PIN nikam nepiště ani jej někomu nesdělujte nebo neposílejte. Pokud budete PIN potřebovat zjistit „v terénu“ kde nemáte přístup k počítači, můžete si jej zjistit také v mobilní aplikaci.

Na úvodní obrazovce po přihlášení volte záložku Karty a dále tlačítko Vše o kartách. Objeví se vám list transakcí, ale po kliknutí na Informace o kartě budete v detailu karty. Nyní stačí již pod tlačítkem Akce požádat o Zobrazení PIN.

Změna PIN

Svůj PIN si můžete kdykoliv změnit (pokud jste převzali týmovou kartu od kolegy, je to i ve vašem zájmu). Stačí skočit do nejbližšího bankomatu, kde si po zadání starého PINu můžete zvolit nový. Jinak, než touto cestou to bohužel nejde, ale nebojte – je to zdarma a pokud budete mít PIN takový, který vám sedne, ušetříte si tím dost starostí a nepříjemných situací. Nový PIN se navíc projeví okamžitě.

0
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Podobné návody