Jak si udělám cesťák

Cesťáky ještě nikdy nebyly jednodušší. Stačí pár kliknutí a máte hotovo.

Navíc pro vás máme spoustu dalších vychytávek, které udělají cesťáky skutečně bezbolestné.

Cesťáky najdete, jako vše, co se týká vás osobně, v sekci „Moje finance“ a pak (překvapivě😊) „Cesťáky“. U cesťáků můžete přidávat buď žádost nebo po návratu zprávu z cesty. Správně byste měli mít každou služební cestu předschválenou, takže vaše první kroky by měly vést k žádosti o cesťák.

Žádost o cesťák

Cestu si pojmenujte a můžete rovnou zadávat odkud, kdy a kam jedete. Aby to bylo ještě jednodušší, tak nemusíte zadávat přesné adresy, ale třeba názvy hotelů, firem atd. Mezizastávek může být hodně a nemusíte se bát, Fidoo inteligentně hlídá, abyste do cíle virtuálně nedorazili dříve, než odjedete 😊. Vše, co jste zapomněli vyplnit, vám Fidoo ihned připomene.

Pokud cestujte služebním vozem, máte nárok na náhrady z jeho využití. Fidoo vám i firmě náhrady spočítá přesně na míru, ale musíte si nejprve s hlavním správcem nebo účetním vyřídit přidání vašeho soukromého vozidla do vozového parku. Nebojte, je to snadné a rychlé a vaše soukromé auto budete mít v nabídce jen vy. Pokud máte náklady na palivo spotřebované při cestě vyšší než je popsáno v příslušné vyhlášce, můžete tento vyšší výdaj doložit účetní pomocí účtenky.

V dalším oddílu pojmenovaném „Doplňující informace“ můžete doplnit nákladové středisko (pokud je to třeba) a přidat spolucestujícího. Tomu pak na e-mail přijde notifikace, že mu někdo z kolegů předvyplnil cesťák. Jistě bude rád, že mu takto pomůžete.

Protože na služební cestě máte nárok na diety, i na tohle jsme ve Fidoo mysleli. V části stravování vyplníte pro jednotlivé dny to, zda budete na služební cestě mít snídani/oběd/večeři placené firmou, nebo si je musíte zajistit samostatně.

Každá cesta znamená nějaké výdaje, proto je dobré si vyřídit zálohu. Pokud máte osobní nebo týmovou Fidoo kartu, můžete si v žádosti vyplnit i zaslání zálohy přímo na kartu, případně požádat o výplatu v hotovosti (to se vám jako vážně chce? 🙂

A nyní už jen odeslat a počkat, až vám žádost o cesťák schválí. I o tomhle vám dá Fidoo vědět.

Zpráva z cesty

Jak jsme si již vysvětlili, zprávu z cesty řešíte po návratu. Liší se hlavně v tom, že k ní můžete přiřazovat dříve evidované výdaje a vykázat je tak jako náklad služební cesty (třeba právě na to jste si brali zálohu) nebo vytvořit výdaje nové.

Pokud chcete výdaj přidat k cesťáku, neposílejte jej samostatně ke schválení – výdaje ke služební cestě se schvalují spolu s cesťákem (takže k cesťáku můžete přidávat jen ty výdaje, které ještě nejsou ve schvalovacím procesu).

0
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Podobné návody