Jak se rychle zorientovat jako Účetní

Poprvé ve Fidoo? Jako účetní budete posledním kouskem skládačky a tím finálně přenesete data z Fidoo do účetnictví.

Jako účetní jste pro nás nesmírně důležití. Ostatní kolegové přidávají položky, schvalují a editují, ale protože jde o účetnictví, finální slovo máte stejně vy. Proto můžete všechno opravit, pokud to někdo z kolegů spletl.

Ve Fidoo máte 2 důležité úkoly – schválit nebo vrátit to, co se k vám dostane a pak přenos do účetnictví.

Schvalování

  • V horním notifikačním menu najdete volbu Schvalování. Vždy, když pro Vás bude něco ke schválení, dozvíte se o tom tak, že se pole zvýrazní a ukáže, kolik věcí ke schválení máte.

Export dat

  • Pokud něco schválíte, dostane se vám tato položka do volby účetní agenda. Ta je rozdělena podle kategorií a v ní si dané položky exportujete pro účetní systém.

Věnujte pozornost také části Firemní finance – zde najdete další důležité věci, jako jsou faktury za službu Fidoo nebo souhrn poplatků – včetně jejich rozdělení po jednotlivých kartách nebo uživatelích. Získáte také přehled o zůstatku na Fidoo účtu a Fidoo kartách.

Nastavení

  • Jak už název napovídá, můžete zde nastavit věci týkající se zejména vyúčtování výdajů a cesťáků. Třeba nasatvení cesťáků: diety, náhrady i kapesné – to vše snadno a rychle a navíc dle platné legislativy nebo interních předpisů. V nastavení výdajů můžete editovat předkontace a nákladová střediska.

Všechny tyto oblasti a jak na ně najdete v dalších návodech.

0
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Podobné návody