Jak schválit a exportovat výdaje

Klíčovou částí Fidoo je schválení a export výdajů do libovolného účetního systému, a to včetně účtenek.

Tím máte vše v počítači nebo systému a nemusíte archivovat hromady šanonů nebo dokladů.

Vždy, když někdo z firmy zaplatí a platbu si nechá schválit, tak se tento výdaj objeví ve schvalování účetnímu. To znamená, že pokud máte ve Fidoo přiřazenu roli účetního, dostanete nové schválení do sekce “Účetní“. Rovnou uvidíte zaměstnance, kteří mají výdaje připraveny ke zúčtování (ty, které schválil nadřízený). Nyní musí účetní výdaje finálně schválit. Na každý výdaj můžete kliknout samostatně a upravit jej (rozuměj opravit😊). Výdaje můžete schvalovat samostatně nebo hromadně. Pokud účetní schválení odmítne, celý výdaj se vrací k zaměstnanci k doplnění/opravě. Samozřejmě může doplnit poznámku s důvodem.

Fidoo hromadné schválení výdajů

Pokud účetní schválil alespoň jeden výdaj, může si jej připravit do exportu dat. Tuto volbu najde v nabídce účetní agendy jako “Export výdajů”. Schválené, ale zatím neexportované výdaje, si může zeleným tlačítkem exportovat položky zabalit do souboru, který si pojmenuje tak, jak potřebujete.

Fidoo exportování výdajů

Takto vytvořený export nyní najdete v seznamu exportů a můžete jej stáhnout – šedé tlačítko vpravo nahoře – Stáhnout data.

Fidoo příprava zaúčtování

A co se stane pak? Export se stáhne ve formátu zip. Po jeho rozbalení najdete excelový dokument, kde každý řádek reprezentuje jeden výdaj(nebo položku) a ve sloupcích jsou jednotlivá data pro váš účetní systém. V příloze pak najdete i účtenky, které jsou dle svého názvu provázány na jednotlivé transakce (dle jmen zaměstnanců v samostatných složkách).

Nyní již stačí excelový soubor přenést do vašeho účetnictví.

Tak jednoduché to je:)

0
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Podobné návody