Jak digitalizovat účtenku mobilem

Fidoo vám chce šetřit čas i práci, proto jsme vymysleli jednoduchý systém, jak administrativu ohledně účtenek osekat na minimum. Vše vyřídíte hned, jak zaplatíte.

Karetní transakce

Nejjednodušší je platit vaší osobní nebo týmovou Fidoo kartou. Proč? Protože mobilní aplikace Fidoo sama pozná, že jste kartou zaplatili a pošle vám takzvanou push notifikaci na displej mobilního telefonu. Pokud na tuto notifikaci kliknete, otevře se Fidoo mobilní aplikace. Do ní se přihlásíte a hned uvidíte seznam aktuálních výdajů, mezi kterými bude i poslední platba vaší kartou. Na zvolený výdaj kliknete a uvidíte detail. Pokud chcete přidat účtenku, vyberte tuto volbu v nabídce. Účtenku můžete přidávat ze souboru, vybrat již pořízenou fotku z galerie nebo účtenku vyfotit.

Fidoo nahrát účtenku

Účtenku může nahrát k výdaji jen jeho vlastník (kdo výdaj vytvořil – napříkald kartou, kterou měl v té době v držení) nebo účetní. Přidávat účtenku lze jen k výdajům, které nejsou odeslány ke schválení (přirozeně nelze ani přidávat účtenku k již schváleným nebo dokonce účetně exportovaným).

Hotovostní transakce

Když platíte hotově, tak se o tom automaticky bohužel nedozvíme. Platbu tedy v mobilní aplikaci Fidoo musíte vytvořit ručně. Na úvodní stránce klikněte na „Vše o výdajích“ a dostanete se na seznam výdajů. V pravém dolním rohu uvidíte symbol +. Tak vytvoříte nový výdaj. Nastavíte jeho název, popis, datum a výši. Měnu můžete změnit dle libosti. Jakmile výdaj zadáte, dostanete se na stránku pro digitalizaci účtenky. Účtenku můžete přidávat ze souboru, vybrat již pořízenou fotku z galerie nebo účtenku vyfotit.

Fidoo nahrát účtenku

Účtenku může nahrát k výdaji jen jeho vlastník (kdo výdaj vytvořil) nebo účetní. Přidávat účtenku lze jen k výdajům, které nejsou odeslány ke schválení (přirozeně nelze ani přidávat účtenku k již schváleným nebo dokonce účetně exportovaným).

Díky tomu máte to nejdůležitější za sebou. Papírovou účtenku už nepotřebujete. Tak jednoduché to je. Nyní můžete s klidným srdcem (nebo raději s dodatečným komentářem v poznámce😊) poslat výdaj ke schválení.

0
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Podobné návody