Nejčastější dotazy

Na tohle se naši klienti ptají a my sypeme odpovědi z rukávu

Fidoo účet

Je to účet, ze kterého dobíjíte karty Fidoo prostřednictvím Fidoo aplikace. Fidoo účet je oddělený od vašeho firemního účtu v bance a je vedený u české pobočky ING Bank a.s.

Nemusíte. A stejně vám dáme výhody, které vaše banka nenabízí.

Rychle a jednoduše. Pošlete je z bankovního účtu převodem nebo si v aplikaci nastavíte inkaso.

Na Fidoo účet můžete převádět peníze z vašeho firemního účtu, který je vedený v Česku u české banky nebo u zahraniční banky, která má licenci ČNB.

Peníze jsou na místě určení, tedy na účtu Fidoo nejpozději 2 dny od podání příkazu. Když příkaz stihnete zadat v pracovní den do 12:00, peníze se obvykle připíšou už další den.

Ve vší skromnosti: Nejlepší volbou je naše chytré inkaso. Peníze se automaticky převedou, jakmile zůstatek na Fidoo účtu klesne pod hranici, kterou si sami nastavíte.

Nejdřív si nastavte souhlas s inkasem u své banky a potom si inkaso nastavíte přímo ve Fidoo aplikaci.

Pokud máte správná oprávnění (účetní, hlavní správce nebo finanční správce) tak si můžete stáhnout výpis z vašeho Fidoo účtu prostřednictvím webové aplikaci Fidoo. V aplikaci zvolte záložku Firemní finance a dále volbu Transakce na účtu. Na pravé části obrazovky pak zvolíte „Výpis transakcí na účtu“.

Fidoo karty

Předplacená platební karta Mastercard vydaná zaměstnanci nebo týmu. Dá se s ní platit po celém světě – respektive všude tam, kde berou Mastercard.

Chyták! Fidoo karta není ani debetní, ani kreditní, je předplacená. Peníze na ni dobijete z Fidoo účtu a pak můžete zvesela platit.

Fidoo karta není propojená s firemním účtem v bance, klasická platebka ano. Peníze si na ni dobíjíte buď jednorázově, nebo si nastavíte inteligentní dobíjení. Peníze na ni ale vždy jdou z Fidoo účtu.

Fidoo kartu můžete objednat jak zaměstnancům, tak i jednotlivým týmům. Stačí si o ni říct a my vám ji doručíme v rozmezí 3 až 5 pracovních dnů od objednání. Výhody Fidoo karty ocení každý zaměstnanec – placení s ní je rychlé, pohodlné a bezpečné.

Na pár kliknutí ve Fidoo aplikaci. Dobíjíte buď jednorázově, nebo si nastavíte inteligentního nabíjení a na kartě budete mít peněz vždy tak akorát.

Rychleji, než řeknete Fidoo. Na dobití karty z Fidoo účtu vám stačí pár kliknutí a okamžitě máte nabito. Vašim kolegům tak nehrozí, že se ocitnou bez peněz.

Ano, kartu dobijete online opravdu kdykoli, klidně i na Štědrý den ve dvě ráno. Jen samozřejmě musíte mít na Fidoo účtu dost peněz.

  • Snadno nastavíte dobíjení karty: Na jednorázové, pravidelné (třeba jednou měsíčně) nebo automatické (když částka na kartě klesne pod určitou hranici).
  • Jednoduše omezíte použití karty jen na vybrané dny v týdnu.
  • Nastavíte typy plateb: Karta tak bude třeba jen na palivo a dopravu, online platby, výběry z bankomatů nebo platby u obchodníků.

Pokud jste oprávněný uživatel, pak to zvládnete ve webové i mobilní aplikaci Fidoo. Stačí pár kliků a peníze se vrátí “domů”, na Fidoo účet.

V aplikaci Fidoo v sekci Karty. Nebo v mobilní aplikaci pro Android nebo iOS, kterou si stáhnete a nainstalujete zdarma.

Každou kartu zablokujete kdykoli a odkudkoli ve webové i mobilní aplikaci Fidoo. Máte 2 možnosti: a) Uzamčení karty (dočasná blokace) S kartou nezaplatíte, dokud ji zase sami neodemknete v aplikaci. b) Trvalá blokace Trvalou blokaci využijte, když víte, že jste o kartu přišli. Peníze z karty automaticky převedeme na váš Fidoo účet, takže o ně nepřijdete.

Pokud potřebujete kartu zablokovat a nemáte zrovna přístup k Fidoo aplikaci, volejte nonstop linku +420 290 290 291.

Novou kartu si pak objednáte v aplikaci Fidoo – doručíme vám ji do 3 pracovních dnů.

Zobrazí se v hotovostní peněžence aktuálního držitele týmové karty. Při předání týmové karty dalšímu zaměstnanci se hotovostní peněženka nepřenáší – částka zůstává u toho, kdo z bankomatu vybíral.

V hotovostní peněžence si výběr zaznamenáte jako převod peněz do firemní pokladny, vyfotíte pokladníkem podepsaný příjmový doklad a ten si necháte schválit prostřednictvím aplikace. Jak prosté, milý Watsone!

Schvalovatel karty schvaluje nebo odmítá žádosti o nabití karty. Správce kartu může upravovat (měnit její nastavení, upravovat schéma automatického dobíjení a limity). Držitel karty je jediný, kdo může s kartou fyzicky nakládat – platit (i online) nebo si zobrazit PIN.

V nabídce Moje finance hledejte část Karty. Transakce si můžete vyfitltrovat pomocí šedého tlačítka Nastavit filtr. Export do xls najdete nad tímto tlačítkem (tlačítko s 3tečkami) – Export transakcí. Měsíční výpis v PDF si stáhnete v části Výpisy po kliknutí na konkrétní kartu.

Blokovaná transakce je transakce čekající na zúčtování obchodníkem. O rychlosti zúčtování platby rozhoduje například nastavení platebního systému obchodníka, suma, kterou zákazník utratí, či typ terminálu, přes který se platba uskutečňuje. Může se také stát, že se její výše změní (například v důsledku změny směnného kurzu). Z toho důvodu doporučujeme o těchto transakcích neúčtovat a věnovat se jim až po jejich zúčtování obchodníkem.

Ano – pokud si jej nastavíte 🙂 Fidoo karty mají takové limity, jaké určí správce karty.

Pokud je vydána jako osobní, tak nedá. Týmové karty si ale mohou zaměstnanci ve Fidoo předávat libovolně.

Všechny výpisy z Fidoo karet najdete ve webové aplikaci Fidoo. V sekci Firemních financích v agendě Karty, pod volbou Výpisy. Zde si můžete označit libovolným výběrem více výpisů (pokud podržíte tlačítko Shift, označíte vše). Takto označené výpisy pak stáhnete v PDF formátu.

V případě osobní karty je změna možná pouze pokud dojde ke změně jména držitele (tedy pokud se držitel vdá/ožení a změní se tak příjmení). V takovém případě ale není třeba objednávat novou kartu. V případě svatby je tedy třeba, aby váš AML zmocněnec provedl novou identifikaci podle nově vydaného dokladu totožnosti. Další vydávaná karta (například po expiraci) již bude vydána na nové příjmení.
V případě, že zaměstnanec ve firmě skončí pracovní poměr, je třeba takovouto kartu trvale blokovat. Osobní karta není přenositelná a nesmí jí tak využívat jiná osoba.

Měsíční výpis v PDF si stáhnete v sekci Moje, Týmové nebo Firemní finance v části Karty. Následně vyberete záložku Výpisy. Pokud máte viditelnou část Firemní finance, pak jsou v této části výpisy ze všech karet vašich zaměstnanců. Po zaškrtnutí jednoho či více výpisů se vám při spodním okraji lišty zobrazí tlačítko „PDF“. Vybrané výpisy ve formátu PDF vám zašleme na emailovou adresu.

Fidoo aplikace

Webová aplikace dostupná z počítačů, tabletů a smartphonů, ve které:

Ovládáte účet Fidoo i platební karty

Zaznamenáváte, schvalujete a vyúčtováváte výdaje a cesťáky

Máte přehled o všech zůstatcích a platbách u firemních karet i hotovostních peněžene

Účetní agendu vidí jen ti z vás, kterým je přiřazena role ÚČETNÍ. Tuto roli vám může nastavit Hlavní správce. Ve firmě by měl být alespoň jeden uživatel, který má roli ÚČETNÍ, protože jen tato role dokáže z Fidoo exportovat důležitá data pro firemní účetní systém.

Mobilní aplikace je jednodušší a nabízí jen ty funkce, které využijete mimo kancelář.

Nechte si heslo obnovit – na přihlašovací stránce do webové aplikace klikněte na Zapomenuté heslo a následujte instrukce. Nebojte, hlavy za to netrháme :).

Kontaktuje svého zaměstnavatele. Přihlašovací údaje jsme při registraci poslali e-mailem buď vám, nebo pověřené osobě ve vaší firmě.

Ve Fidoo pracujeme v rámci vyúčtování s výdaji. Je to jednodušší řešení, protože jedna transakce (platba) může znamenat více výdajů. Například výdaj za pohonné hmoty a výdaj za nákup čistících prostředků. Oboje můžete na benzince pořídit v rámci jedné transakce(platby kartou/hotově) a na jednu účtenku, ale o těchto položkách – výdajích je třeba účtovat zvlášť. Proto se může stát (a stává se to dost často), že jedna transakce obsahuje více výdajů a je proto výhodnější každý výdaj účtovat zvlášť.

Zajít za hlavním správcem ve vaší firmě. Ten může manuálně z nastavení každého zaměstnance (který si ještě přístup neaktivoval) znovu odeslat aktivační link.

Nákladová střediska může k výdaji přidat uživatel nebo účetní v editaci výdaje. Na detailu výdaje hledejte část Pokročilé informace. Nákladových středisek můžete k jednomu výdaji přidat libovolné množství. Vždy ale můžete vybírat jen z těch, které předtím pro vaši společnost nastavil účetní.

Pokud účetní u konkrétního zaměstnance a jeho peněženky využije vyrovnání hotovosti, pak se tato peněženka na straně zaměstnance ve Fidoo vynuluje (toto vyrovnání je viditelné v hotovostní peněžence jako záznam). Současně se toto vyrovnání promítne do Exportu pro mzdy. Pokud u sebe měl zaměstnanec firemní hotovost, tedy peněženku s kladnou hodnotou, projeví se v Exportu pro mzdy jako položka ke srážce ze mzdy. Pokud naopak měl peněženku se zápornou hodnotou, (tzn. zaměstnanec přidával hotovostní výdaje aniž by vybral firemní peníze), měla by mu být tato částka vyplacena ve mzdě (na základě Exportu pro mzdy). U vyrovnání peněženky je možné vybrat, k jakému dni bude peněženka vyrovnána (typicky konec předchozího měsíce). Vyrovná se tak částka výdajů realizovaných v předchozím měsíci.

Protože peněženka je vždy jedna pro jednu měnu a zaměstnance, stačí využít filtrování transakcí dle měny.

Na www.fidoo.com klikněte v pravém horním rohu na Přihlásit se a jste tam! Webová aplikace je responzivní – tedy přizpůsobená pro mobily a tablety.

Spustíte ji na všech mobilech a tabletech s operačním systémem iOS a Android.

Na detailu výdaje po kliknutí na zelené tlačítko s tužkou (editace výdaje) je možné přidat popis/poznámku k výdaji. Naleznete ji jako poslední položku „Popis výdaje“.

Výdaj můžete editovat ve chvíli, kdy je otevřený – tedy není zaslán ke schválení nadřízenému nebo účetnímu. Jakmile jej schvalovatel nebo účetní odmítne, můžete jej jako autor výdaje změnit. V případě hotovostního výdaje máte možnost takový výdaj smazat.

Protože peněženka je pro jednu měnu a zaměstnance vždy pouze jedna, stačí využít v sekci Hotovost záložku Transakce a vyfiltrovat si transakce, podle konkrétního uživatele a měny.

Zapnutí výpočtu kapesného k cesťákům může zajistit pouze účetní. Ve webové aplikaci tuto volbu najde v sekci Nastavení, v části Cesťáky.

Transakce znamená přesun peněz z jednoho místa na druhý. Výdaj je ztělesnění správného a nejlépe i daňově uznatelného účelu vydání peněz. K potvrzení jeho existence slouží různé důkazy, jako třeba účtenka nebo schválení nadřízeného a účetního. Ve Fidoo aplikaci tak ke každé transakci vytvoříme výdaj, který můžete doplnit o informace a data, která mohou být následně přenášena do účetnictví. Výdaj je tedy vytvořen k jakékoliv transakci, ať je bezhotovostní či hotovostní. Výdaj se nevytváří k výběru z bankomatu.

V sekci Moje/Týmové/Firemní finance – Výdaje. Zde je pro stažení speciální tlačítko (umístěné vedle nastavení filtrů). Mějte na paměti, že nastavení toho filtru ovlivní, jaká data (a účtenky) budou stažena. Vedle datové podoby všech výdajů se stáhnou také všechny digitální kopie účtenek, které se týkají těchto exportovaných výdajů. Jsou podrobně rozděleny dle jmen zaměstnanců a pojmenovány ID transakce tak, aby se daly propojit s daty daného exportu.
Druhá možnost je (stahuje si účetní) v sekci Účetní agenda, záložka Export výdajů.

Jelikož email je unikátním přihlašovacím údajem do Fidoo aplikace, je třeba v případě potřeby jeho změny zaslat žádost o jeho změnu na naše Centrum péče o klienty. Žádost o změnu e-mailové adresy může provést výhradně Hlavní správce a tuto žádost musí odeslat ze svého emailu registrovaného ve Fidoo aplikaci.

V sekci Účetní agenda je první záložkou tzv. účetní schválení. Toto schválení je posledním krokem před exportem výdajů. V rámci tohoto schválení osoba s klíčovou rolí účetní kontroluje firemní výdaje, může je editovat nebo poslat zpět k autorovi výdaje s poznámkou k úpravě.
Jakmile je výdaj účetně schválen, je připraven k exportu a v aplikaci s ním může nadále pracovat pouze účetní.

Cestovní pojištění

V aplikaci Fidoo, jednotlivě nebo hromadně pro všechny zaměstnance.

Cestovní pojištění začne platit následující den po sjednání ve Fidoo aplikaci.

Cestovní pojištění u nás máte na 12 měsíců. Pokud ho chcete zrušit, dejte nám o tom vědět nejpozději 2 měsíce před koncem smlouvy.

Cena se odvíjí od toho, jaký balíček si zvolíte. Platba za pojištění se pak strhává z Fidoo účtu. Pozor, že když na účtu nemáte dost peněz a my nemáme co strhnout, pojištění se nesjedná. Informace o platbě se pak objeví na další faktuře.

Volejte naši asistenční linku +420 290 290 291. Tam vám poradí a pomůžou všechno vyřešit co nejrychleji.

Vyplníte formulář na www.fidoo.com a všechny potřebné dokumenty pošlete na adresu Europ Assistance, s.r.o., Na Pankráci 1658/121, 140 60 Praha 4, Česká republika.

Vždy si vyžádejte a pečlivě uschovejte všechny dokumenty, které prokazují, co se stalo. Zdravotní problémy – lékařské zprávy a účty, které jste museli zaplatit. Škody na cizím zdraví a majetku – kontakty na svědky události a dokumentaci, která prokazuje rozsah způsobené škody (fotografie, video). Pokud událost vyšetřuje policie, zajistěte si policejní záznam nebo protokol.

K ruce budete potřebovat policejní záznam, nebo protokol a připravte si soupis věcí, o které jste přišli, včetně dokladů o zakoupení. Po návratu vyplníte formulář o oznámení škodní události a ten nám společně se všemi ostatními dokumenty pošlete. Pak už je to na nás.

Pojištění léčebných výloh vám zaplatí lékařské péči, kterou kvůli nemoci nebo úrazu musíte vyhledat přímo v zahraničí. Pojištění úrazu vám kryje trvalé následky nebo úmrtí v souvislosti s úrazem, který se stane v zahraničí.

Na pojišťovnu zavolejte, pokud vás zajímá něco ohledně smlouvy.

Nonstop asistenci volejte, kdykoli se ocitnete v nouzi nebo potřebujete zdravotní pomoc v zahraničí.

Vždycky nejdřív zavolejte naši nonstop asistenční linku. Tam vám pomůžou najít zdravotní zařízení, kde se na místě platit nemusí. Bohužel samozřejmě existují i místa, kde taková zařízení nejsou, a placení se nevyhnete. Tyto náklady vám ale zpětně proplatíme.