Nejčastější dotazy

Na tohle se naši klienti ptají a my sypeme odpovědi z rukávu

Fidoo účet

Technický pod(účet) Bankovního účtu Payrnet, na který budou převáděny peněžní prostředky z vašeho Firemního účtu. Zůstatek na Fidoo účtu a zůstatky svých Fidoo karet najdete ve Fidoo aplikaci.

Nemusíte. Z vašeho firemního účtu zasíláte prostředky na Fidoo účet, jehož zůstatky si můžete kdykoli zkontrolovat ve Fidoo aplikaci. Pomocí Fidoo aplikace si pak také dobíjíte jednotlivé Fidoo karty.

Pošlete je z vašeho Firemního bankovního účtu převodem nebo si ve Fidoo aplikaci a své bance nastavte inkaso.

Ne, na Fidoo účet není možné převádět prostředky z účtu vedeného v zahraničí. Můžete převádět prostředky pouze z bankovních účtů vedených na jméno vaší společnosti u české či zahraniční banky v České republice.

Peníze jsou na místě určení, tedy na účtu Fidoo, nejpozději 2 dny od podání příkazu. Když příkaz stihnete zadat v pracovní den do 12:00, peníze se obvykle připíšou už další den.

Pokud máte správná oprávnění (role Účetní, Hlavní správce nebo Finanční správce) tak si můžete stáhnout výpis z vašeho Fidoo účtu prostřednictvím webové aplikace Fidoo. V aplikaci zvolte záložku Firemní finance –> Fidoo Účet. Nahoře uprostřed obrazovky pak zvolíte Přehled účtu a karet.

Fidoo karty

Předplacená platební karta Mastercard vydaná zaměstnanci (jako karta osobní) nebo týmu (jako karta týmová). Dá se s ní platit po celém světě – respektive všude tam, kde jsou akceptovány karty Mastercard.

Fidoo karta není ani debetní, ani kreditní, je předplacená. Peníze na ni dobijete z Fidoo účtu pomocí Fidoo aplikace a utratit můžete finanční prostředky jen do výše dobité částky.

Fidoo karta není propojená s Firemním účtem v bance a není navázaná na jeho zůstatky, což klasická platební karta ano. Peníze si na Fidoo karty dobíjíte buď jednorázově, nebo si nastavíte automatické dobíjení. Peníze ovšem vždy dobíjíte z Fidoo účtu.

Fidoo kartu můžete objednat jak zaměstnancům, tak i jednotlivým týmům. Každý držitel karty musí být nejprve identifikován AML Zmocněncem ve vaší firmě.

Dobité prostředky jsou na kartě ihned po dobití (v případě že máte dostatek prostředků na Fidoo účtu). Odbití probíhá okamžitě zpět na Fidoo účet.

Ano, kartu dobijete online kdykoli. Jen samozřejmě musíte mít na Fidoo účtu dostatek prostředků.

Ve webové aplikaci Fidoo v sekci Moje/Firemní finance -> Karty se vám v pravé části obrazovky zobrazí Informace ke kartě.

Dobít kartu může správce dané karty. V sekci Firemní finance -> Karty kliknete na kartu, kterou si přejete dobít. V pravé části obrazovky se vám zobrazí náhled na kartu a tlačítko Dobít kartu. Po kliknutí na toto tlačítko zadáte, na jakou částku si přejete kartu dobít.

Pokud jste oprávněný uživatel, pak můžete kartu vybít ve webové i mobilní aplikaci. Ve webové aplikaci v sekci Firemní finance -> Karty kliknete na kartu, kterou si přejete vybít. V pravé části obrazovky se vám zobrazí náhled na kartu a tlačítko se třemi tečkami. Po kliknutí na toto tlačítko se vám zobrazí několik možností včetně té o vybití karty.

Kartu můžete zablokovat kdykoli a odkudkoli ve webové i mobilní aplikaci. Ve webové aplikaci tak můžete učinit v sekci Moje/Firemní finance -> Karty kliknete na kartu, kterou chcete zablokovat. V pravé části obrazovky se vám zobrazí náhled na kartu a tlačítko se třemi tečkami. Po kliknutí na toto tlačítko se vám zobrazí několik možností včetně možnosti trvale zablokovat kartu.

Po zablokování karty peníze automaticky převedeme na váš Fidoo účet.

Pokud potřebujete kartu zablokovat a nemáte zrovna přístup k Fidoo aplikaci, volejte naše Centrum péče o klienty +420 290 290 290 mezi 9:00-17:00 každý všední den. Pokud potřebujete blokovat kartu mimo tuto dobu, volejte nonstop blokační linku +420 290 290 291.

Zobrazí se v hotovostní peněžence aktuálního držitele týmové karty. Při předání týmové karty dalšímu zaměstnanci se hotovostní peněženka nepřenáší – částka zůstává u toho, kdo z bankomatu vybíral.

Pokud jste výběr provedli Fidoo kartou, uvidíte jej v aplikaci v sekci Moje/Firemní finance -> Hotovost.

Schvalovatel karty schvaluje nebo odmítá žádosti o nabití karty. Správce kartu může upravovat (měnit její nastavení, upravovat schéma automatického dobíjení a limity). Držitel karty je jediný, kdo může s kartou fyzicky nakládat – platit (i online) nebo si zobrazit PIN.

Výpis z karty najdete ve webové aplikaci v sekci Moje/Firemní finance -> Karty-> Výpisy. Po zaškrtnutí jednoho či více výpisů se vám při spodním okraji lišty zobrazí tlačítko „PDF“. Vybrané výpisy ve formátu PDF vám zašleme na emailovou adresu.

Blokovaná transakce znamená peníze blokované na kartě, tedy čekající na zúčtování obchodníkem. O rychlosti zúčtování platby rozhoduje například nastavení platebního systému obchodníka, suma, kterou zákazník utratí, či typ terminálu, přes který se platba uskutečňuje. Může se také stát, že se její výše změní (například v důsledku změny směnného kurzu). Z toho důvodu doporučujeme o těchto transakcích neúčtovat a věnovat se jim až po jejich zúčtování obchodníkem.

V rámci aplikace se denní limit na kartě nastavit nedá, ten je určen částkou dobitou na Fidoo kartu.

Pokud je vydána jako karta osobní, tak nedá. Týmové karty si ale mohou zaměstnanci ve Fidoo předávat libovolně, pokud jsou ověření AML Zmocněncem.

Ve webové aplikaci v sekci Firemních finance -> Karty-> Výpisy. Zde si můžete označit libovolným výběrem více výpisů (pokud podržíte tlačítko Shift, označíte vše). Takto označené výpisy pak stáhnete v PDF formátu.

V případě osobní karty je změna možná pouze pokud dojde ke změně jména držitele. V takovém případě ale není třeba objednávat novou kartu, pouze je nutné zaktualizovat osobní údaje ve Fidoo aplikaci Toto může provést pouze AML Zmocněnec, který zadá do Fidoo aplikace novou identifikaci podle nově vydaného dokladu totožnosti. Další vydávaná karta (například po expiraci) již bude vydána na nové příjmení.

V případě, že zaměstnanec ve firmě skončí pracovní poměr, je třeba takovouto kartu trvale blokovat. Osobní karta je vázaná na identifikaci konkrétního uživatele, a proto nesmí být využívána jinou osobou.

Fidoo aplikace

Zabezpečená webová aplikace nebo mobilní aplikace dostupná z počítačů, tabletů a smartphonů, ve které:

  •         Spravujete Fidoo účet i jednotlivé Fidoo karty včetně objednání nových Fidoo karet
  •         Zaznamenáváte, schvalujete a vyúčtováváte výdaje a cesťáky
  •         Máte přehled o všech zůstatcích a platbách na Fidoo kartách i pohybů v hotovostních peněženkách

Účetní agendu vidí jen ti z vás, kterým je přiřazena role Účetní. Tuto roli vám může nastavit Hlavní správce. Ve firmě musí být alespoň jeden uživatel, který má roli Účetní, protože jen tato role dokáže z Fidoo exportovat důležitá data pro firemní účetní systém.

Mobilní aplikace je jednodušší a nabízí jen ty funkce, které využijete mimo kancelář. Díky ní máte okamžitý přehled o provedených platbách v reálném čase, což významně zvyšuje bezpečnost používání Fidoo karet.

Pokud jste zapomněli heslo, můžete si ho nechat obnovit. Na přihlašovací stránce do webové aplikace klikněte na Zapomenuté heslo a následujte instrukce.

Zkontrolujte si emailovou schránku včetně spamů. Pro přihlášení totiž potřebujete obdržet aktivační email pomocí kterého si nastavíte přihlašovací údaje. Odkaz v tomto emailu má platnost 30 dní. Pokud jste email nenašli nebo vypršela platnost aktivačního odkazu, kontaktuje svého zaměstnavatele, který vám může email znovu poslat.

Ve Fidoo pracujeme v rámci vyúčtování s výdaji. Je to jednodušší řešení, protože jedna transakce (platba) může znamenat více výdajů. Například výdaj za pohonné hmoty a výdaj za nákup čistících prostředků. Oboje můžete na benzince pořídit v rámci jedné transakce (platby kartou/hotově) a na jednu účtenku, ale o těchto položkách – výdajích je třeba účtovat zvlášť.

Pokud vám vypršel aktivační link, kontaktujte Hlavního správce Fidoo aplikace ve vaší firmě. Ten může manuálně z nastavení každého zaměstnance (který si ještě přístup neaktivoval) znovu odeslat aktivační link. Aktivační link má platnost 30 dní.

Nákladová střediska může k výdaji přidat vlastník výdaje (ten, kdo výdaj vytvořil) nebo Účetní v editaci výdaje. V sekci Moje/Firemní finance vyberte libovolný výdaj. V pravé části obrazovky se zobrazí detail výdaje spolu s tlačítkem se třemi tečkami. Po kliknutí na toto tlačítko se dostanete do detailu výdaje. V detailu v sekci Pokročilé informace můžete k výdaji přidat nákladové středisko. Nákladových středisek můžete k jednomu výdaji přidat libovolné množství. Vždy ale můžete vybírat jen z těch, které již byly pro vaši společnost nastaveny Účetní.

Pokud účetní u konkrétního zaměstnance a jeho peněženky využije vyrovnání hotovosti, pak se tato peněženka na straně zaměstnance ve Fidoo vynuluje (toto vyrovnání je viditelné v hotovostní peněžence jako záznam). Současně se toto vyrovnání promítne do Exportu pro mzdy. Pokud u sebe měl zaměstnanec firemní hotovost, tedy peněženku s kladnou hodnotou, projeví se v Exportu pro mzdy jako položka ke srážce ze mzdy. Pokud naopak měl peněženku se zápornou hodnotou, (tzn. zaměstnanec přidával hotovostní výdaje, aniž by vybral firemní peníze), měla by mu být tato částka vyplacena ve mzdě (na základě Exportu pro mzdy). U vyrovnání peněženky je možné vybrat, k jakému dni bude peněženka vyrovnána (typicky konec předchozího měsíce). Vyrovná se tak částka výdajů realizovaných v předchozím měsíci.

Protože peněženka je vždy jedna pro jednu měnu a zaměstnance, stačí využít filtrování transakcí dle měny. Najdete jej v sekci Moje/Firemní finance -> Hotovost pod záložkou Transakce.

Na www.fidoo.com klikněte v pravém horním rohu na Přihlásit se. Webová aplikace je responzivní – tedy přizpůsobená pro mobily a tablety.

Spustíte ji na všech mobilech a tabletech s operačním systémem iOS 12.0 a Android 6.0 případně vyššími verzemi.

Na detailu výdaje po kliknutí na zelené tlačítko s tužkou (editace výdaje) je možné přidat popis/poznámku k výdaji. Naleznete ji jako poslední položku Popis výdaje.

Výdaj můžete editovat ve chvíli, kdy je otevřený – tedy není zaslán ke schválení nadřízenému nebo účetnímu. Pokud se výdaj zobrazuje jako Schválený, kontaktujte ve vaší firmě osobu s rolí Účetní, která může výdaj zamítnout. Tím se jeho status vrátí na Otevřený a výdaj budeme moci upravit, v případě hotovostního výdaje máte možnost takový výdaj smazat.

Zapnutí výpočtu kapesného k cesťákům může zajistit pouze Účetní. Ve webové aplikaci tuto volbu najde v sekci Nastavení -> Cesťáky -> Kapesné, kdy se v pravém horním rohu zobrazí možnost Kapesné v systému.

Transakce znamená přesun peněz z jednoho místa na druhý. Výdaj je ztělesnění správného a nejlépe i daňově uznatelného účelu vydání peněz. K potvrzení jeho existence slouží různé důkazy, jako třeba účtenka nebo schválení nadřízeného a účetního. Ve Fidoo aplikaci tak ke každé transakci vytvoříme výdaj, který můžete doplnit o informace a data, která mohou být následně přenášena do účetnictví. Výdaj je tedy vytvořen k jakékoliv transakci, ať je bezhotovostní či hotovostní. Výdaj se nevytváří k výběru z bankomatu.

V sekci Moje/Týmové/Firemní finance-> Výdaje. Zde je pro stažení speciální tlačítko (umístěné vedle nastavení filtrů). Mějte na paměti, že nastavení filtru ovlivní, jaká data (a účtenky) budou stažena. Vedle datové podoby všech výdajů se stáhnou také všechny digitální kopie účtenek, které se týkají těchto exportovaných výdajů.

Dalším místem kde můžete stáhnout nahrané účtenky je v sekci Účetní agenda-> Export výdajů.

Jelikož je email unikátním přihlašovacím údajem do Fidoo aplikace, je třeba v případě potřeby jeho změny zaslat žádost o jeho změnu na naše Centrum péče o klienty. Žádost o změnu e-mailové adresy může provést výhradně Hlavní správce a musí ji odeslat ze svého emailu registrovaného ve Fidoo aplikaci.

Cestovní pojištění

V aplikaci Fidoo v sekci Nastavení -> Lidé můžete vybrat jednoho nebo více zaměstnanců. Po výběru jednoho uživatele se vám v pravé části obrazovky zobrazí detail uživatele a tlačítko se třemi tečkami. Po kliknutí na toto tlačítko uvidíte možnost objednat pojištění. Pokud si přejete objednat pojištění více zaměstnancům, v seznamu lidí zaškrtejte pole před jmény. Tímto se vám dole zobrazí lišta s tlačítkem se třemi tečkami. Kliknutím na toto tlačítko můžete hromadně sjednat pojištění všem vybraným zaměstnancům.

Cestovní pojištění začne platit následující den po sjednání ve Fidoo aplikaci.

Cestovní pojištění u nás máte na 12 měsíců. Pokud ho chcete zrušit, dejte nám o tom vědět nejpozději 2 měsíce před koncem smlouvy.

Cena se odvíjí od toho, jaký balíček si zvolíte. Platba za pojištění se pak strhává z Fidoo účtu. Pozor, když na Fidoo účtu nemáte dostatek prostředků a my nemáme co strhnout, pojištění se nesjedná. Informace o platbě se pak objeví na další faktuře.

Volejte naši asistenční linku +420 290 290 291. Tam vám poradí a pomůžou všechno vyřešit co nejrychleji.

Vždy si vyžádejte a pečlivě uschovejte všechny dokumenty, které prokazují, co se stalo. Zdravotní problémy – lékařské zprávy a účty, které jste museli zaplatit. Škody na cizím zdraví a majetku – kontakty na svědky události a dokumentaci, která prokazuje rozsah způsobené škody (fotografie, video). Pokud událost vyšetřuje policie, zajistěte si policejní záznam nebo protokol.

K ruce budete potřebovat policejní záznam, nebo protokol a připravte si soupis věcí, o které jste přišli, včetně dokladů o zakoupení. Po návratu vyplníte formulář o oznámení škodní události a ten nám společně se všemi ostatními dokumenty pošlete. Pak už je to na nás.

Pojištění léčebných výloh vám zaplatí lékařské péči, kterou kvůli nemoci nebo úrazu musíte vyhledat přímo v zahraničí. Pojištění úrazu vám kryje trvalé následky nebo úmrtí v souvislosti s úrazem, který se stane v zahraničí. Více naleznete ve VOP.

Na pojišťovnu zavolejte, pokud vás zajímá něco ohledně smlouvy.

Nonstop asistenci volejte, kdykoli se ocitnete v nouzi nebo potřebujete zdravotní pomoc v zahraničí.

Vždycky nejdřív zavolejte naši nonstop asistenční linku. Tam vám pomůžou najít zdravotní zařízení, kde se na místě platit nemusí. Bohužel samozřejmě existují i místa, kde taková zařízení nejsou, a placení se nevyhnete. Tyto náklady vám ale pojišťovna zpětně proplatí.

Skoncujte s papírováním ještě dnes

Nechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme nejpozději do 1 pracovního dne.

Chci Cashbot i Fidoo

Nechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme nejpozději do 1 pracovního dne.

Chcete se podílet na zlepšování Fidoo?

Věnujte nám minutku a sdělte nám svůj názor na naše uživatelské prostředí. 

Ale no tak... Řekli jsme přeci bez papírů.

Raději si tuto stránku uložte mezi oblíbené, ať se k ní můžete kdykoli vrátit.

Zdigitalizovat i firemní finance

Nechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme nejpozději do 1 pracovního dne.

Méně stresoo pro účetní

Nechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme nejpozději do 1 pracovního dne.