Jedu na služební cestu

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Služební cesta většinu zaměstnanců baví a těší se na ní, ale na vyplňování cesťáků už nikoli. Někdy jsou to ve firmě papírové formuláře, někdy excely, ale nejhorší je na tom vlastně fakt, že si nikdy nejste 100% jisti, jestli jste cesťák vyplnili správně. Teď už je to ale všechno minulost – teď máte Fidoo.

 

Ve Fidoo jsou všechny věci provázány. Od žádosti o schválení služební cesty, přes nabití peněz na vaší Fidoo kartu a vytváření výdajů během služebky, až po finální zprávu a vyúčtování. A to pro cesťáky tuzemské i zahraniční. Navíc ve Fidoo cesťácích je vždy platná legislativa, tudíž všechno stravné či kapesné se počítá úplně samo a vy se tím nemusíte zatěžovat.

 

Stejně jako u ostatních lekcí, i zde doporučujeme, abyste kontaktovali vašeho hlavní správce Fidoo, který by vám měl říct, jaké jsou požadavky přímo ve vaší firmě. Některé firmy využívají pouze tak zvané zprávy ze služebních cest, jinde je naopak nutné nejdříve vyplnit žádost.  

 

Pojďme se ale podívat na obecný princip, jak Fidoo zjednodušuje agendu cesťáků. Nejdříve si vytvářím žádost o služební cestu. V té vyplním všechny informace o cestě – odkud a kam se chystám je, jaký dopravní prostředek využiji, jak dlouho bude cesta trvat, jestli potřebuji na cestu nějaké peníze. Vše odesílám na schválení – stejně jako klasický výdaj. Pokud mi můj manažer žádost schválí, dostanu peníze na svou Fidoo kartu a mohu vyrazit. V průběhu služební cesty různě platím a digitalizuji účtenky. Když se ze služební cesty vrátím, vyplním už jenom zprávu, která má v sobě předvyplněné údaje, které jsem zadal v žádosti. Ve zprávě už tedy jenom případně opravím, jaká byla realita – například, že jsem se nevracel zpět do kanceláře, ale domu. Do cesťáku připojím všechny výdaje, které jsou spojeny se služebkou a opět odesílám na schválení manažerovi. To je vše.

 

Stejně jako u běžných výdajů, i všechny informace z cesťáků se propisují dále do Fidoo. Díky tomu tak máte možnost vidět vaše vyúčtování. Na to se ale podíváme v jedné z dalších lekcí. Dole pod tímto videem opět najdete odkazy na konkrétní návody, jak vypracovat tuzemský cesťák a jak naopak zahraniční, kde jste využili více dopravních prostředků.

Hlavní poznatky

  1. Fidoo vám pomůže se samotným vypracováním cesťáku, ale i s nabitím peněz před cestou či výdaji ze služebky.
  2. Fidoo cesťáky jsou vždy aktuální podle platné legislativy.
  3. Zjistěte si u hlavního správce Fidoo, jaké požadavky má vaše firma na vyplňování.
  4. V cesťáku mohu vybrat více míst, dopravní prostředky, spolucestující a zadat diety.
  5. Mohu si zažádat i o peníze na cestu.
  6. K cesťáku je možné přiložit i výdaje, které vznikly během služební cesty.

Detailní návody k této lekci

0