Vydejte se s novodobým cesťákem na služební cestu po Čechách. Tentokrát jednoduše.

Novodobý cesťák

S rozvolňováním koronavirových opatření došlo i na zrušení zákazu vycestování za české hranice. Je však nutné dodržovat určitá pravidla našeho státu a zároveń respektovat nařízení země, do které se chystáme jet. Přestože se tato omezení budou postupem roku nejspíše uvolňovat čím dál tím více, očekává se, že letos zavítáme na dovolenou spíše do českých luhů a hájů. A ne jenom na dovolenou, situace se týká rovněž pracovního trhu a služebních cest. Jak se připravit na obchodní cestování v nové době?

Chodíme častěji ven a do opět otevřených podniků, život se začíná tak nějak vracet do “klasického” režimu. I co se práce týče, trávíme více času zpátky v kancelářích. Na služebku už možná někdo také zavítal. Nejspíš prozatím v rámci České republiky, což ale neznamená, že by byl člověk ušetřen zdlouhavého procesu s cesťákem spojeným. Vyplnění žádosti a schvalovací kolečko je v podstatě stejné, jen místo eur, dolarů či jenů dostáváte do ruky české koruny. A co teprve po návratu, to bývá s následným vyúčtováním rovněž velká “zábava”, vždyť to znáte. Jak tedy celý proces zjednodušit?

Bezpečné cestování zaměstnanců

 1. Schvalovací a administrativní kolečko jedna báseň
  Že uvedené pojmy nejdou dohromady? S Fidoo je to díky fungujícímu ekosystému v podobě karty a aplikace realitou. Žádost o cesťák ve Fidoo vyplníte, pošlete nadřízenému ke schválení a odsouhlasená částka z podané žádosti vám bude zaslaná na Fidoo kartu. Zůstatek na kartě můžete kontrolovat přímo v mobilu. Pokud potřebujete více peněz na služební cestu, tak si pohodlně zažádáte z vašeho smartphonu a váš schvalovatel vám to taktéž prostřednictvím telefonu schválí.
 2. Stejná destinace, nový cesťák
  Míříte už po několikáté na stejné místo a pokaždé musíte vyplnit cesťák znovu?
  Ve Fidoo si z jakéhokoliv dříve vytvořeného cesťáku můžete bleskurychle vyrobit šablonu a používat ji znovu a znovu, kolikrát se vám zlíbí.
 3. Podle pravidel
  Často se vám stane, že například kvůli změně sazby stravného musíte absolvovat celé kolečko znovu a navíc tak letí původní lejstra do skartovačky.
  Šetřete stromy a svůj dech. S Fidoo si můžete být jisti, že je vše vždy nastaveno správně. Přesně tak, jak to vyžaduje zákon, aktuální vyhláška a vaše účetní.
 4. Bezpečnost především
  Bezpečnost obzvlášť ve smyslu prevence nabrala v současné době na důležitosti. Především z pohledu hygieny, kdy hotely a restaurace preferují bezkontaktní platby a nejinak je tomu v účtárně. Jak to změnit, když býváte na služebku vybaveni hotovostí z pokladny?
  S Fidoo kartou nejenom, že nebudete muset xkrát chodit za účetními, ale navíc se vyhnete předávání peněz i v restauracích, kavárnách či hotelech, které při své služební cestě navštívíte.Vyúčtování služebky s Fidoo na dva kliky
 5. Zpátky do minulosti
  Je běžnou praxí, že se cesťák vyplňuje zpětně a vzpomenout si, kde jste za co platili, se podobá složitým matematickým úlohám. Lze si to zjednodušit.
  S Fidoo jednotlivé platby přibývají postupně při platbě kartou, kdy vás hned poté aplikace vyzve, abyste vyfotili účtenku patřící k uskutečněnému výdaji. Po návratu je můžete pohodlně označit a k cesťáku připojit. Stačí už jen potvrdit zprávu ze služebky a odeslat.
 6. A co na to účetní?
  Ta benefituje hned ze dvou pohledů:
  a) Méně kontaktu s lidmi
  Nepředává hotovost ani dokumenty z ruky do ruky.
  b) Účtenky pěkně včas pohromadě
  Účtenky jí posíláte pěkně průběžně po každé transakci a nemusí je dostávat se zpožděním seprané po exkurzi v pračce.

Ze zapeklité bojovky, kterou pro nás cesťák často znamená, se stane dokonce až příjemná svižná agenda. Služební cesty už tak nebudou obsahovat tu otravnou část, kterou nikdo nemá rád. Obchodní cestování v nové době by se dalo označit jako jednodušší, rychlejší a přehlednější, zkrátka změna k lepšímu. Chcete to mít stejně? Stačí říct. A kalkulačku můžete nechat doma.

Zbavte se papíroo, věnujte se businessoo

Není už ten správný čas začít? Nebo chcete na konci měsíce zase řešit to samé? 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Přečtěte si více

Novinky v aplikaci

Novinky ve Fidoo aplikaci k 7. 9. 2021

Aby se pro vás používání naší webové i mobilní Fidoo aplikace stalo ještě pohodlnější, rozšiřujeme možnosti využití a upravujeme aplikaci na základě vaší zpětné vazby.

Číst dále »
Dvoufaktorové ověření
Novinky v aplikaci

Novinky ve Fidoo aplikaci k 30. 6. 2021

Aby se pro vás používání naší webové i mobilní Fidoo aplikace stalo ještě pohodlnější, rozšiřujeme možnosti využití a upravujeme aplikaci na základě vaší zpětné vazby.

Číst dále »

Skoncujte s papírováním ještě dnes

Nechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme nejpozději do 1 pracovního dne.

Chci Cashbot i Fidoo

Nechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme nejpozději do 1 pracovního dne.

Chcete se podílet na zlepšování Fidoo?

Věnujte nám minutku a sdělte nám svůj názor na naše uživatelské prostředí. 

Ale no tak... Řekli jsme přeci bez papírů.

Raději si tuto stránku uložte mezi oblíbené, ať se k ní můžete kdykoli vrátit.

Zdigitalizovat i firemní finance

Nechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme nejpozději do 1 pracovního dne.

Méně stresoo pro účetní

Nechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme nejpozději do 1 pracovního dne.