Radek Chvosta z Fidoo: Jak zrychlit vyplácení agenturních zaměstnanců

Vyplácení agenturních zaměstnanců s FIdoo

Vzali jsme na kávu obchodního ředitele Fidoo, Radka Chvostu, a ptali se ho, jak se dá zlepšit proces, který trápí většinu pracovních agentur – vyplácení agenturních zaměstnanců v hotovosti.

Radku, proč dneska budeme mluvit o pracovních agenturách a vyplácení hotovosti?

Budete se divit, ale pořád je velká spousta pracovních agentur, které vyplácí svým zaměstnancům hotovost například přímo ve skladu. Máme několik klientů, kteří se potýkali s tím, že agendou trávili mnohdy i několik dní, než ji měli kompletně uzavřenou.

Jak to? Co na procesu tak dlouho trvá?

Popíšu vám, co jsme řešili u jednoho z našich klientů. Tato firma měla 250 agenturních zaměstnanců ve skladu jednoho velkého českého e-shopu. Pokaždé, když se spočítalo, kolik má kdo dostat, vyzvedl zaměstnanec agentury z firemního trezoru peníze a do skladu je převezl. Řekněme částku třeba 500 000 Kč. Tam si přinesl rozkládací stolek se židličkou a začal vyplácet jednotlivé směny. Ty byly za den 3, takže vydával peníze vždy v 8:00, ve 13:00 a v 17:00. V každé směně bylo kolem 90 lidí. Po celém dni se pracovník agentury vrátil, aby předal odškrtané seznamy účetní a ta začala ručně přecvakávat každou položku do účetnictví. Celý proces se opakoval i několikrát měsíčně při výplatě záloh, které firma vydává každý pátek.

Když jste říkal vyplatit 90 lidí ve směně, jak dlouho to může trvat?

Někdy třeba i 2 hodiny. Nemluvě o tom, že lidi stojí za sebou, takže vidí nebo slyší, kolik dostal jejich kolega. Pro všechny je to i poměrně stresující záležitost.

Říkáte, že Fidoo umí v této situaci pomoci – jak?

Náš produkt nabízí v tomto ohledu 2 jednoduché věci. Zaprvé Fidoo karty, které fungují jako klasické platební karty. Agentura je svým zaměstnancům objednala a rozdala – to trvalo zhruba 3 dny. Zadruhé firma získala přístup do jednoduché webové aplikace, kde je možné zadat hromadně, kolik má na každou jednotlivou kartu odejít. Zjednodušeně řečeno, k tomu původnímu excelu, který si odvážel jejich pracovník do skladu, jsme přidali vedle jména ještě identifikační číslo jeho karty. Ve Fidoo aplikaci pak stačí udělat dva kroky. Na svůj sběrný účet si převedete peníze z vašeho klasického bankovního účtu. To je náhrada toho trezoru. Následně nahrajete excelový soubor a peníze se okamžitě rozešlou na karty zaměstnanců. To je náhrada pána, stolku, židle a jeho seznamů.

Dobře. A jak dostanete data zpátky k účetní? Říkal jste, že původně zaměstnanec agentury odnesl odškrtané seznamy.

Jakmile rozešlete peníze na Fidoo karty, vzniká o každé transakci záznam. Naše aplikace umí tyto záznamy seskupit a předat. Za každou kartu je možné pak udělat export výdajů, který je prokazatelným a finálním vyplacením peněz zaměstnanci.

Jak to vypadá z finančního pohledu? Vyplatí se to firmě?

Jsem přesvědčený, že ano. Pojďme počítat spolu. 3 lidi tj. 127 hodin měsíčně, to je cca 100 000 tisíc korun každý měsíc. Když se podíváme na rok, mluvíme o částce 1 200 000 Kč. Pokud bychom se drželi stejného nastavení, tak s Fidoo potřebujeme 250 karet. To je 24 750 Kč jednorázově, jelikož vydání karty stojí 99 Kč. Celou aplikaci ve firmě využívá i včetně finančního oddělení 255 lidí, potřebujeme tedy 255 licencí. Při ceně 129 Kč za uživatele měsíčně je to celkem za rok 394 740 Kč. S Fidoo jsme tedy na nákladech necelých 420 000 Kč. Původní roční náklady byly 1 200 000 Kč.

Co tedy musím jako pracovní agentura udělat, kdybych chtěl začít používat Fidoo?

Stačí, abychom se osobně sešli a probrali nastavení přímo pro danou firmu. Každá agentura je trochu jiná, nicméně zatím jsme u našich zhruba 900 klientů, kteří představují více jak 13 000 zaměstnanců, vždycky našli řešení. O schůzku si můžete zažádat nejrychleji na našem webu fidoo.com/kontakt.

Fidoo pro agentury práce – jak vyplácet agenturní zaměstnance

Mnoho pracovních agentur stále vyplácí peníze svým agenturním zaměstnancům stejně jako před dvaceti lety. Každý týden musí řešit tu samou rutinu, která stojí nejen spousty peněz, ale i času. Vybrat peníze z firemního trezoru, převézt je bezpečně do skladu, rozložit stolek a pro každou směnu udělat kolečko vyplácení. Vytištěný excel se jménem a částkou to nijak neusnadňuje. Fidoo celý proces zrychlí a zjednoduší. Jsme v 21. století, a tak nejdříve rozdáme všem zaměstnancům Fidoo karty, potom na ně hromadně nabijeme peníze, které bychom jim jindy vypláceli v hotovosti. Vše pomocí webové aplikace, z kanceláře a ve vteřině. Chcete řešit vyplácení peněz stejně jako naši klienti?

Zbavte se papíroo, věnujte se businessoo

Není už ten správný čas začít? Nebo chcete na konci měsíce zase řešit to samé? 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Přečtěte si více

Novinky v aplikaci

Novinky ve Fidoo aplikaci k 7. 9. 2021

Aby se pro vás používání naší webové i mobilní Fidoo aplikace stalo ještě pohodlnější, rozšiřujeme možnosti využití a upravujeme aplikaci na základě vaší zpětné vazby.

Číst dále »
Dvoufaktorové ověření
Novinky v aplikaci

Novinky ve Fidoo aplikaci k 30. 6. 2021

Aby se pro vás používání naší webové i mobilní Fidoo aplikace stalo ještě pohodlnější, rozšiřujeme možnosti využití a upravujeme aplikaci na základě vaší zpětné vazby.

Číst dále »

Skoncujte s papírováním ještě dnes

Nechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme nejpozději do 1 pracovního dne.

Chci Cashbot i Fidoo

Nechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme nejpozději do 1 pracovního dne.

Chcete se podílet na zlepšování Fidoo?

Věnujte nám minutku a sdělte nám svůj názor na naše uživatelské prostředí. 

Ale no tak... Řekli jsme přeci bez papírů.

Raději si tuto stránku uložte mezi oblíbené, ať se k ní můžete kdykoli vrátit.

Zdigitalizovat i firemní finance

Nechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme nejpozději do 1 pracovního dne.

Méně stresoo pro účetní

Nechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme nejpozději do 1 pracovního dne.