Novinky ve Fidoo aplikaci k 8. 4. 2020

I dnes pro vás máme ve Fidoo aplikaci nachystané novinky, které bychom vám rádi představili. Už zítra si je můžete vyzkoušet ve svém Fidoo účtu.

Do Profilu jsme přidali záložku Správa mobilních zařízení

Všem uživatelům jsme do sekce Profil přidali novou záložku „Správa mobilních zařízení“. Tuto záložku vidí uživatel jen na svém vlastním profilu a to v případě, že má alespoň jedno spárované mobilní zařízení.

Co znamená pojem „Spárované mobilní zařízení“?

Je to mobil nebo tablet, na kterém má uživatel nainstalovanou mobilní aplikaci a je v ní přihlášený pod svými přístupovými údaji.

Párování aplikace a mobilního zařízení probíhá ve chvíli, kdy uživatel nainstaluje do svého mobilu Fidoo aplikaci a poprvé se do ní přihlásí pomocí e-mailu, hesla a zvolí si PIN.

V sekci Můj profil vznikne okamžitě záznam o tom, že je toto zařízení spárované a pro nás tedy bezpečné. Proběhlo takzvané dvoufázové ověření zařízení. Uživatel už pro další přihlášení nemusí zadávat e-mail, heslo a PIN. Nyní se přihlásí rychle a jednoduše pouze čtyřmístným PINem.

Všechna zařízení, která k přihlášení do mobilní aplikace uživatel používá, se zobrazí v tabulce. V ní lze jednotlivé položky pouze mazat. Editovat nebo přidávat další mobilní zařízení tady není možné. Položku může odstranit pomocí X na konci řádku a následným potvrzením akce.

Co se po deaktivaci (smazání) mobilního zařízení stane s aplikací v mobilu?

Ve chvíli, kdy uživatel odebere spárované zařízení (deaktivuje jej) ze Správy mobilních zařízení, se stává dané zařízení „nedůvěryhodným“. To znamená, že se do mobilní aplikace uživatel sice může přihlásit, ale už mu nebude stačit jen čtyřmístný PIN. Musí opět, jako při prvním přihlášení, zadat i e-mail a heslo. Tím splní podmínky dvoufázového ověření, v mobilní aplikaci může opět pracovat a do tabulky „Správa mobilních zařízení“ se toto zařízení znovu zaznamená. Tato funkce je užitečná v případě, že váš zaměstnanec vyměnil či ztratil mobil a teď má nový.

Rychlejší schvalování cesťáků

Do detailu cesťáku se dostanete přímo ze záložky Schvalování

V případě, že máte v aplikaci od kolegů požadavky na schválení týkající se cesťáků, můžete se podívat na jejich detail přímo v sekci Schvalování. Tady se vám po kliknutí na název cesťáků otevře detailní rozpis a vy jej můžete snadno zkontrolovat.

Do detailu karetní transakce jsme přidali pole Popis obchodníka

V detailu karetní transakce najdete pole, které obsahuje Původní popis obchodníka. Řešíme tím situace, kdy obchodník jako například PayPal pole využívá pro zaslání identifikačního kódu klientovi. Ten pak tento kód použije pro dokončení své registrace.

 

 

 

1+

Zbavte se papíroo, věnujte se businessoo

Není už ten správný čas začít? Nebo chcete na konci měsíce zase řešit to samé? 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Přečtěte si více

Novinky v aplikaci
Jan Vozihnoj

Novinky ve Fidoo aplikaci k 15. 10. 2020

Pro nás ve Fidoo je extrémně důležité, aby byla naše aplikace příjemná a užitečná pro všechny uživatele. Proto jsme se tentokrát zaměřili na účetní agendu,

Číst dále »
Fidoo a zálohy
Novinky v aplikaci
Jan Vozihnoj

Novinky ve Fidoo aplikaci k 11. 9. 2020

Neustále pracujeme na tom, aby bylo Fidoo chytřejší, pohodlnější a všestrannější. Proto přinášíme několik zajímavých novinek z posledních dní. Cestujete do dálných zemí? Zadávejte příjezdy a

Číst dále »

Skoncujte s papírováním ještě dnes

Nechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme nejpozději do 1 pracovního dne.

Využít nabídka pro KCÚ

Nechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme nejpozději do 1 pracovního dne.

Skoncujte s papírováním ještě dnes

Nechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme nejpozději do 1 pracovního dne.