Nová aplikace zvládá cesťáky i vyúčtování výdajů bez zbytečného papírování

Nová Fidoo aplikace

Direct finance pod novým jménem Direct Fidoo spouští aplikaci, která má skončit se zbytečným papírováním ve firmách…

Pokud jde zaměstnanec koupit pro firmu například papíry do tiskárny, znamená to pro něj spoustu byrokracie. Buď si vyzvedne peníze z pokladny nebo papíry zaplatí ze svého. Potom si musí schovat účtenku, kterou si pak u účetní společně s dalšími výdaji nechá na konci měsíce složitě proplatit. Podle posledních statistik zabere byrokracie a papírování malé firmě v České republice průměrně 226 hodin ročně. Proto vznikla služba, která celý proces zjednodušuje.

“„Vyhlásili jsme válku nesmyslné práci. Bojujeme za všechny, které stejně jako nás nebaví vyplňovat cesťáky, schovávat si účtenky a mořit se s administrativou. Chceme, aby vše, co se týká firemních financí, šlo vyřešit na pár kliků,”

říká Petr Herzmann, spolumajitel a COO společnosti Direct Fidoo, dříve Direct finance.

Novinkou je aplikace, přes kterou účetní jednoduše nahraje peníze zaměstnanci na Fidoo kartu, která nahrazuje předávání peněz z ruky do ruky. Po zaplacení kartou si zaměstnanec nafotí účtenku mobilem a spáruje v aplikaci s platbou. A už nemusí na nic myslet. Data z aplikace si pak účetní jednoduše stáhne.

Pokud by lidé žádali podobné služby po jejich bance, budou zklamaní. Když dá majitel zaměstnanci platební kartu, většinou mu tím umožní přístup k účtu s firemními penězi. Ani o žádném pohodlném exportování účetních dat z internetového bankovnictví nemůže být řeč.

“„Fidoo je tu tedy pro všechno, co banky neumí,“”

dodává Herzmann.

Co vše aplikace Fidoo nabízí

  • jednoduchá digitalizace účtenek a jejich okamžité přiřazení k výdaji pro účetnictví nebo finanční kontrolu do účetních systémů
  • snadné zadávání i schvalování cesťáků
  • Fidoo karty pro libovolné zaměstnance, které nahrazují hotovost předávanou z ruky do ruky

Pro Škodovku i Sportisimo

Službu Fidoo už využívá řada firem. Mezi ty největší patří například Sportisimo, Colas nebo Škoda Auto„Chtěli jsme snížit závislost na otevíracích hodinách pokladny pro vydání zálohy, umožnit ad-hoc výdaje na služebních cestách a zejména zrychlit a zjednodušit administrativu, kterou vypořádání záloh a také evidence papírových účtenek přinášela. Proto jsme si vybrali Fidoo. Nyní toto řešení využívá téměř 2000 zaměstnanců Škody Auto,“ říká Jana Kurzweilová, Head of Treasury Škody Auto.

S Fidoo vyřešíte cesťáky, vyúčtování výdajů i firemní karty na pár kliků. Pohodlně a online ze svého počítače, notebooku, tabletu nebo mobilního telefonu.

0

Zbavte se papíroo, věnujte se businessoo

Není už ten správný čas začít? Nebo chcete na konci měsíce zase řešit to samé? 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Přečtěte si více

Tisková zpráva FIdoo
Tisková zpráva
Fidoo

Dočasný výpadek Fidoo karet

V důsledku preventivního zásahu britského regulátora finančního trhu Financial Conduct Authority (FCA) vůči společnosti Wirecard Card Solutions Limited, který byl zahájen 26.6.2020 v kontextu insolvence

Číst dále »