Jak se kamarádí firemní vyúčtování a koronavirus

Fidoo vyúčtování

Upřímně – moc ne. Většina firem je zvyklá na standardní manuální proces, kdy zaměstnanec schraňuje tištěné účtenky, připraví k nim papírové nebo excelovské vyúčtování a jde je předat na účetní oddělení. V lepším případě se vyhne kolečku, kdy musí některé věci znovu a znovu dohledávat a dokládat.

Bohužel současná situace takový proces do velké míry znemožňuje. Některé firmy mají nařízený celofiremní home office, některé firmy musí být zavřeny. Frustrace a nervozita se prohlubuje jak na straně zaměstnanců (kteří to vnímají jako nutné zlo), ale i na straně účetních, kteří potřebují měsíc uzavřít.

Jak z toho ven?

Fidoo přináší řešení právě pro tuto situaci bez ohledu na to, jestli je či není vyhlášená karanténa. Jakmile firma používá Fidoo a platí Fidoo kartami, veškeré výdaje se automaticky skládají do aplikace. Přiřazení účtenky k výdaji provedete pouze jednou, elektronicky a bezkontaktně – stačí totiž účtenku vyfotit mobilním telefonem.

Výdaj s vyfocenou účtenkou pak odešlete na schválení svému nadřízenému. Ten dostává okamžitě upozornění ve své Fidoo aplikaci a pokud výdaj schválí, vše putuje k účetní. Ta většinou přistupuje do Fidoo skrze webovou aplikaci, kde vidí všechny výdaje od jednotlivých zaměstnanců, a může je přenést do svého účetnictví pomocí vyexportavaného csv/xls souboru.

Fidoo karta jako něco navíc

Zejména v současné době je čím dál tím víc vidět benefit Fidoo karty. Jakmile ji má totiž váš zaměstnanec u sebe, jste schopni mu na kartu dobít libovolnou částku. A to na dálku a okamžitě. Je tedy jedno, jestli k zaměstnanci potřebujete dostat peníze na nutnou opravu počítače, na objednávku nové techniky či mu zaslat zálohu. To vše bez ohledu na to, kde se váš zaměstnanec nachází – s Fidoo jste schopni nabít peníze i na karty, které jsou nyní v zahraničí.

Denně slyšíme z médií, že ne všechny firmy jsou připraveny na provoz během nenadálých situací, jako je například epidemie koronaviru Covid-19. Fidoo není řešení na všechno, ale pomůžeme vám alespoň vyřešit tok firemních financí a s ním spojené vyúčtování výdajů.

0
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Přečtěte si více

My jsme Fidoo
Lucie Klinderová

I přes Home Office jsme pořád spolu

Páteční ráno jsme si ve firmě užili spolu. Potvrdili jsme si, že vzdálenost pro nás není překážka a uspořádali společnou snídani online. Přes Teamsy jsme

Číst dále »