Search
Close this search box.

Na základě rozhodnutí britského regulátora finančního trhu Financial Conduct Authority (FCA) došlo k 30.6.2020 v 0:01 ke zrušených dočasných mezení vůči společnosti Wirecard Card Solutions Limited. Díky tomuto rozhodnutí dochází k postupnému obnovení funkčnosti platebních karet Fidoo, objednávání nových Fidoo karet, platby kartou. Zároveň FCA pokračuje v dohledu nad bezpečností klientských finančních prostředků a jejich striktnímu oddělení od majetku firmy Wirecard Card Solutions Limited, které Wirecard Card Solutions Limited garantuje smluvně již od počátku poskytování služeb pro Fidoo.

„Jsme velice rádi, že FCA provedla rychlá šetření, potvrdila bezpečnost klientských finančních prostředků a bezproblémovost provozu Wirecard Card Solutions Limited a došla k rozhodnutí o obnově provozu platebních funkcí společnosti Wirecard Card Solutions Limited. Pro naše klienty to bylo pár velmi obtížných dní a jsme rádi, že i tak nám zachovali přízeň. V současné době se plně soustředíme na plné obnovení provozu a funkčnosti karet, aby naši klienti mohli bezproblémově využívat veškeré služby Fidoo karet a aplikace.,“ říká Petr Herzmann, spolumajitel společnosti Direct Fidoo a.s.

FCA zatím ještě neuvolnila omezení týkající se převodů finančních prostředků mezi Fidoo účtem a klientským bankovním účtem. Čekáme na vyjádření vyjednávání FCA a Wirecard Card Solutions Limited.

Fidoo v příští dnech posílí podporu klientů, aby se mohli vrátit k plnohodnotnému využívání celé služby Fidoo včetně platebních funkcí. „Všem našim klientům se ještě jednou omlouváme za potíže způsobené výpadkem služeb od společnosti Wirecard a moc jim děkujeme za jejich podporu. Ani v této těžké době jsme nepřestali dále rozvíjet naši službu a již koncem toho týdne se mohou těšit na novou verzi mobilní aplikace, která je doslova nabitá novinkami, které jim pomohou v každodenním fungování,“ dodal Petr Herzmann, spolumajitel Direct Fidoo a.s.