Bezpečí zaměstnanců díky bezkontaktním kartám

Bezpečí zaměstnanců díky bezkontaktním kartám

Asi jste si všimli, že bezpečnost ve spojení se zdravím hraje za současných podmínek prim. Jednotlivci by měli dodržovat opatření, jimiž předcházejí nebezpečí přenosu nákazy. A tak už jsme si zvykli nosit roušky a dodržovat dvoumetrové rozestupy třeba při nákupu v obchodě. Na změny došlo i v platebním chování, kdy výrazně upřednostňujeme platby kartou. Přece jenom díky nim o něco méně ohrožujeme sebe i paní prodavačku místo předání peněz z ruky do ruky.  V pracovní rovině zaměstnavatelé také dbají na zajištění dostatečně bezpečných podmínek pro všechny zaměstnance. Jak se například popasovat s předáváním hotovosti na služební cesty a nebylo by lepší, kdyby mohli všichni platit bezkontaktně?

Koronavir se v naší domovině podařilo poměrně dobře ukočírovat, ale i tak je důležité být v určitých věcech obezřetný. Bude ještě nějakou dobu trvat než lidé odloží roušky, nebudou muset dodržet zvýšená hygienická opatření a vše se vrátí do normálu. Tento proces nejde uspěchat, ale je možné si jej po dobu co trvá, usnadnit. Pro některé zaměstnance tvoří velkou část jejich pracovní náplně obchodní styky, přičemž už se díky rozvolňování pravidel dostávají alespoň ke svým klientům po České republice. Jak jim tedy co nejrychleji zajistit zmiňované bezpečnější bezkontaktní platby, když nechceme všem zřizovat přístup k firemnímu účtu a řešit složitý proces se zřizováním klasické karty?

Nejprve se podíváme na běžnou předkoronovou agendu cesťáku. Náš obchoďák Karel jezdí v rámci svého pracovního zaměření na služební cesty. Musí pokaždé vyplnit cesťák, což běžně zahrnuje firemní kolečko procesu schvalování a následně vyzvedává peníze u účetní. Po návratu jej čeká sepsání zprávy ze služební cesty, dohledání veškerých účtenek a další kolečko, kde nese zprávu ke schválení a s účetní jde vyřešit účtenky a vrátit jí zbylé peníze.

Platit bezkontaktně je v dnešní době bezpečnější.

Ve zdlouhavém procesu, který jsme pro představu nastínili velice zjednodušeně, je hned několik momentů, kde dochází ke kontaktu Karla s dalšími osobami a k oběhu hotovosti, která je z hygienického pohledu v podstatě nebezpečná. Jak to změnit?

 1. Omezení osobního kontaktu
  Veškeré vyplňování a zdlouhavou administrativu spojenou se schvalováním zvládne Karel vyřídit ve Fidoo a stejně tak jeho nadřízený. Ten schválí cesťák i částku, kterou s sebou Karel dostane.
 2. Pryč s hotovostí
  Karel si nejdřív peníze vyzvedává, pak s nimi platí, v hotelu, kavárně nebo na benzince a dostává drobné zpátky. Chceme ho ušetřit vysušených rukou a velké spotřeby dezinfekce kvůli hygieně. S Fidoo kartou už totiž hotovost mít nemusí. Jednoduše mu přes aplikaci dobijete smluvenou částku a on může pak kartou platit veškeré firemní výdaje.Používáním Fidoo karty zajistíte větší bezpečnost svým zaměstnancům
 3. Placení bez dotyku
  Na všech místech, kde by Karel obvykle platil připravenou hotovostí, to nyní zvládne bezkontaktně díky Fidoo kartě. Na benzínce dokonce klidně natankovaný benzín uhradí přímo u tankovacího stojanu a může frčet na další schůzku.
 4. Vystavení cesťáku po příjezdu bez nutnosti podpisu
  Po příjezdu je vyřízení cesťáku hračka. Výdaje se Karlovi ukládají průběžně díky souhře karty s Fidoo aplikací. Po každém zaplaceném výdaji mu přijde upozornění, aby nahrál účtenku k vybranému výdaji. Tudíž když přijede ze služebky, už jenom tyto předpřipravené výdaje připojí k cesťáku a odešle ke schválení. Odpadá mu tak povinnost návštěvy nadřízeného kvůli podpisu a nošení účtenek účetní. To Karlovi ušetří hned dvě setkání tváří v tvář.
 5. Účetní nejzdravějším zaměstnancem měsícem
  Bezpečností opatření se vztahují na všechny zaměstnance, ale podle povahy pracovní náplně mají omezení na některé větší vliv na jiné menší. Takoví účetní si možná i hlasitě oddychnou, jelikož v běžném režimu přišli i kvůli cesťákům do kontaktu s velkým množství lidí a s cirkulující hotovostí dochází k setkání s všemožnými bakteriemi a viry. Díky Fidoo, kdy je předávání a schvalování předmětem virtuálního světa, nemusí účetní s nikým a ničím přijít do přímého kontaktu.

Možná jste si uvědomili, že je ohledu zdraví a bezpečnosti zaměstnanců nějaký ten prostor pro zlepšení. Karlovi kromě bezpečnosti usnadní výměna hotovosti za Fidoo kartu velké množství práce. Navíc to pro majitele firmy nepředstavuje zdlouhavé papírování spojené se zřizováním klasické karty, protože už za 7 dní můžete s Fidoo fungovat. Za pouhý týden můžete vytvořit zase o něco bezpečnější prostředí pro svoje zaměstnance. A mimochodem, pamatujete si, jak jediné, co nás strašilo v oblasti bezpečnosti zaměstnanců, byly karcinogenní účtenky?

Zbavte se papíroo, věnujte se businessoo

Není už ten správný čas začít? Nebo chcete na konci měsíce zase řešit to samé? 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Přečtěte si více

Novinky v aplikaci

Novinky ve Fidoo aplikaci k 7. 9. 2021

Aby se pro vás používání naší webové i mobilní Fidoo aplikace stalo ještě pohodlnější, rozšiřujeme možnosti využití a upravujeme aplikaci na základě vaší zpětné vazby.

Číst dále »
Dvoufaktorové ověření
Novinky v aplikaci

Novinky ve Fidoo aplikaci k 30. 6. 2021

Aby se pro vás používání naší webové i mobilní Fidoo aplikace stalo ještě pohodlnější, rozšiřujeme možnosti využití a upravujeme aplikaci na základě vaší zpětné vazby.

Číst dále »

Skoncujte s papírováním ještě dnes

Nechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme nejpozději do 1 pracovního dne.

Chci Cashbot i Fidoo

Nechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme nejpozději do 1 pracovního dne.

Chcete se podílet na zlepšování Fidoo?

Věnujte nám minutku a sdělte nám svůj názor na naše uživatelské prostředí. 

Ale no tak... Řekli jsme přeci bez papírů.

Raději si tuto stránku uložte mezi oblíbené, ať se k ní můžete kdykoli vrátit.

Zdigitalizovat i firemní finance

Nechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme nejpozději do 1 pracovního dne.

Méně stresoo pro účetní

Nechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme nejpozději do 1 pracovního dne.