Až 90% účtenek je karcinogenních

Karcinogenní účtenky

Věděli jste, že až 90% účtenek, které po zaplacení v obchodě dostanete do rukou, může být karcinogenních? Podívejte se na pár doporučení, jak efektivně chránit své zdraví a zároveň šetřit čas při vyúčtování…

Vědci zjistili, že až 90% účtenek, které dostaneme v obchodě je karcinogenních. Účtenky jsou totiž většinou tištěné na termopapír inkoustem, který dle studie obsahuje větší množství bisfenolu A, než se předpokládalo. Pokud je člověk ve větším kontaktu s účtenkami, tak tato chemická látka může způsobovat zdravotní komplikace nebo dokonce být příčinou různých druhů rakoviny.

Fidoo má 5 tipů jak omezit riziko při práci s účtenkami:

  1. Naučte se termopapír rozpoznávat
  2. Noste ochranné rukavice
  3. Vyhýbejte se nadměrnému kontaktu s účtenkami
  4. Myjte si po kontaktu s účtenkou ruce
  5. Účtenky skladujte v uzavíratelném plastovém sáčku

A nebo prostě digitalizujte účtenky s Fidoo hned při placení a pak je rovnou zahazujte do tříděného odpadu.

Nejen že ochráníte své zdraví, ale vaše vyúčtování výdajů budete mít raz dva. Vaši účetní nebudete vystavovat tomuto riziku a navíc vás bude milovat, protože bude mít všechny účtenky v digitální podobě a předpřipravené pro zaúčtování.

“Pokud je člověk ve větším kontaktu s účtenkami, tak tato chemická látka může způsobovat zdravotní komplikace nebo dokonce být příčinou různých druhů rakoviny…”

říká Myš Velobláčková, Head of everything

0
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Přečtěte si více

My jsme Fidoo
Lucie Klinderová

I přes Home Office jsme pořád spolu

Páteční ráno jsme si ve firmě užili spolu. Potvrdili jsme si, že vzdálenost pro nás není překážka a uspořádali společnou snídani online. Přes Teamsy jsme

Číst dále »