40 důvodů, proč chcete mít Fidoo

Řekli jsme si, že vás prostě přesvědčíme. Máme 40 konkrétních důvodů, jak Fidoo pomůže vaší firmě ušetřit čas i peníze.

1. Účtenky dostanete k účetní na jeden klik

Každou účtenku jednoduše vyfotíte a skrze Fidoo aplikaci ji pošlete přímo k účetní.

Úspora: 4-6 hodin práce každý měsíc.

2. Účtenku už nikdy neztratíte

Vyfocené účtenky k jednotlivým výdajům jsou automaticky ukládané ke každému výdaji ve formátu PDF nebo JPG. Vidíte je jak vy, tak váš manažer i účetní.

Úspora: 1-2 hodiny měsíčně s dohledáváním účtenek.

3. Víte, za co jste platili

Fidoo aplikace zobrazuje přehled všech plateb, ať už jste je realizovali Fidoo kartou anebo hotově. Víte tak přesně, kdy, kde a za co jste zaplatili.

Úspora: 1 hodina měsíčně, když musíme při vyúčtování zpět dohledávat, za co jste platili.

4. Víte, za co váš tým utrácí

Manažeři vidí transakce všech členů svého týmu a mají tak přehled o tom, jak a za co se firemní finance čerpají.

Úspora: 4-6 hodin práce každý měsíc (dle velikosti vašeho týmu) při kontrole a řízení budgetu.

5. Peníze můžete posílat na dálku

Nabít peníze na Fidoo kartu můžete komukoli a odkudkoli. Nezáleží na tom, jestli je váš zaměstnanec vedle v kanceláři, na home officu, na služebce či v zahraničí.

Úspora: 1-5 dní než dostanete peníze fyzicky zaměstnanci. Už nebudeme muset posílat složenku, příkaz z banky, přefakturovávat mezi osobními a firemními financemi.

6. Vaši zaměstnanci se nedostanou do finančních nesnází

Vzhledem ke snadné a rychlé možnosti nabití peněz na Fidoo kartu vaši zaměstnanci hravě vyřeší poruchy automobilů na služebce, změnu ubytování či rychlý nákup mobilního telefonu, pokud ho cestou ztratili.

Úspora: 1-5 dní podle složitosti situace, ve které zaměstnanec je.

7. Cesťák vytvoříte během 5 minut

Ve Fidoo si můžete jednoduše a rychle vytvořit žádost o služebku včetně toho, kolik potřebujete na cestu peněz. Jakmile vám ji nadřízený schválí, na Fidoo kartu dostanete schválené peníze na cestu a můžete vyrazit.

Úspora: 1-4 hodiny strávené s běhám po firmě, sháněním podpisů, řešením zálohy na služební cestu, vyzvednutím hotovosti v pokladně a tak dále.

8. Vyúčtování cesťáku na pár kliknutí

Když na služebce platíte Fidoo kartou, všechny výdaje se dají snadno přiřadit do daného cesťáku. Už tedy žádné hledání účtenek po autě, kapsách či tašce po návratu ze služebky.

Úspora: Upřímně, někdy i 2-3 dny. Absolvovat služební cestu je to nejmenší, ale pokud nemáte evidenci nad výdaji, budete dohledávat účtenky i několik dní. Nemluvě o tom, že cestujete více jak 60% vašeho pracovního času.

9. Už nemusíte přemýšlet nad tím, jak v cesťáku počítá stravné či náhrady v neobvyklých situacích

Ve Fidoo je vždy zanesena platná legislativa týkající se počítání výloh služebních cest. Kdykoli si vytvoříte cesťák, můžete si být jisti, že je spočítaný správně. A pokud máte diety či kapesné individuální, Fidoo to umí také.

Úspora: 1-2 dny než zjistíte, jaký papírový formulář je aktuální. Než si vzpomenete, jestli jste měli poslední den jenom snídani nebo i oběd. A jestli jste zapomněli uvést, že jel s vámi i kolega, začínáte opět nanovo.

10. Už nebudete muset honit účtenky po celé firmě

Jakmile ve firmě používají Fidoo všichni, veškeré účtenky přicházejí do účtárny jedním způsobem, vždy s označením, ke kterému výdaji se váží a vždy s fotkou v PDF nebo JPG. Navíc všichni manažeři mohou schvalovat výdaje průběžně.

Úspora: 4-6 dní nejenom s dohledáváním, kde chybí či nechybí účtenka, ale i s obtelefonáváním a nekonečnými urgencemi. Pokud účtenky přicházejí průběžně, zrychlí se i proces vyúčtování na konci měsíce.

11. Už nebudete muset nosit účtenky po kapsách

A kdyby jenom po kapsách. V autě, v tašce na notebook, mezi dokumenty. S Fidoo stačí účtenku vyfotit a vše se dostanu automaticky ke schvalovateli i k účetní.

Úspora: 3-4 hodiny měsíčně s dohledáváním, kde účtenka je. Případně s vyžádáním si kopie od prodejce, kde jste platili (a tam už to není o 3 hodinách, ale spíše o 3 dnech).

12. Schválení výdaje neznamená meeting nebo telefonát

Jako manažer dostáváte průběžně výdaje od svého týmu ke schválení rovnou na mobil. Vy se rozhodnete, jestli je schvalujete, zamítáte nebo požadujete doplnění (například když chybí účtenka). Po schválení vše odchází přímo k účetní. Nechcete-li schvalovat výdaje průběžně, ale jen jednou měsíčně, tak i to Fidoo umí. Je to na Vás.

Úspora: 2-3 dny měsíčně. Nevěříte? Schválně si zkuste zpětně spočítat, kolik telefonů či meetingů jste museli absolvovat, abyste vyřešili se svými lidmi všechny výdaje v daném měsíci.

13. Když si někdo zaplatí za něco svého, strhne se mu to z platu

Při placení Fidoo kartou je možné výdaj označit úplně nebo jen z části jako soukromý (bageta na letišti, taxík apod.). Na konci měsíce se pak všechny tyto výdaje automaticky propíšou do osobního vyúčtování a je možné je strhnout z platu zaměstnance.

Úspora: 1-2 hodiny měsíčně, které v současné chvíli věnujete dohledávání účtenek, komunikací s účtárnou, zdali se jedná či nejedná o firemní výdaj.

14. Vyúčtování tvoříte průběžně, ne na konci měsíce

Jakmile máte vy i váš tým Fidoo aplikaci, odbavujete firemní výdaje průběžně – zaplatíte, vyfotíte účtenku, odešlete na schválení. Vše se automaticky skládá do osobního vyúčtování, které ocení zejména vaše účetní.

Úspora: 5-7 dní měsíčně jak na vaší straně, tak zejména na straně vaší účtárny. Do té se dostávají schválené výdaje od všech členů týmu průběžně a je tak možné měsíční vyúčtování udělat mnohem rychleji. Navíc osobní vyúčtování přináší jasný přehled u každého zaměstnance.

15. Už nemusíte chodit schvalovat do schvalovací knihy

Schvalovací knihy jsou historie. Poslat výdaje přes Fidoo aplikaci na schválení trvá něco kolem 2 vteřin. Nadřízenému se skládají přehledně všechny výdaje (stejně jako v té papírové knize) a on je může schválit odkudkoli.

Úspora: 3-6 dní měsíčně s procházením knihy, vracení neúplných podkladů apod. Navíc více v klidoo bude i asistentka, která vždy stojí dychtivě s knihou v ruce, jakmile přijdete do své kanceláře.

16. Už žádné volání do banky pro blokování karty

Pokud byla vaše Fidoo karta zneužita nebo potřebujete zablokovat kartu zaměstnanci, který se snaží o podvod, jedním klikem ve Fidoo aplikaci kartu zablokujete. A pokud využívá zaměstnanec mobilní aplikaci, může si kartu zablokovat či zamknout i sám.

Úspora: 2-3 hodiny čekání na lince s hudbou a proklikávání přes hlasové menu banky.

17. Už žádné čekání na vystavení karty

Fidoo kartu obdržíte od 3-5 dnů od objednání karty ve Fidoo přímo na zadanou adresu v České republice. Už je na vás, jestli jde o sídlo firmy či přímo adresu zaměstnance.

Úspora: až 10 dní na doručení nové karty. Předtím vším ale musíte nejdříve vyplnit min. 4stránkové PDF soubor a odladit si bankou, že ho máte správně vyplněné.

18. Už nemusíte používat svou soukromou kartu pro firemní výdaje

Fidoo karta je plnohodnotná platební karta, kterou může mít opravdu každý ve firmě. Už tedy nejde o právo vyvolených. Tudíž i když potřebujete zaplatit 10 věcí za rok, už není potřeba používat svou soukromou kartu.

Úspora: 4-7 hodin při přeúčtování osobních transakcí a jejich proplacení z firemních peněz.

19. Už se nemusíte stresovat, že jste ztratili účtenku

Pokud používáte Fidoo aplikaci a vyfotíte účtenku hned poté, co vám ji prodejce dá, už se nemusíte zabývat tím, jestli účtenku fyzicky máte nebo jste jí ztratili. Veškerá evidence zůstává ve Fidoo a dá se doložit jako vaší účetní, tak případně finančnímu úřadu.

Úspora: 150 jednotek stresu s přemýšlením, jestli účtenku někde máte nebo jestli už je opravdu navždycky pryč.

20. Už žádné chození pro hotovost do pokladny

S Fidoo jsme schopni nabíjet peníze svým zaměstnancům napřímo a během několika vteřin. Nikdo už tedy nebude muset jezdit do firmy pro peníze.

Úspora: 4-30 dní vzhledem k velikosti vaší agendy. Pokud například řešíte vyplácení hotovosti spojené se služebními cestami, celá tato agenda se může přenést do ryze elektronické verze.

Stačilo už těch prvních 20 důvodů?

Už jste se poznali v uvedených situacích? Čas na změnu je teď.

Přejděte na Fidoo

21. Kartám můžete nastavit různé limity

Rozhodněte se, jaké má být nastavení karty pro každého zaměstnance. Má mít omezení výběru z bankomatu či pouze na platby u obchodníka?

Úspora: 5-6 hodin při telefonování do banky a řešení nastavení limitu pro každou kartu. Navíc Fidoo poskytuje celou řadu nastavení, které vaše banka neumí. Nebo snad umí nastavit kartu tak, aby z ní šlo vybírat jenom v pondělí?

22. Zakázat výběr z bankomatu není problém

Ochraňte své firemní finance před výběry z bankomatu a jednoduše tuto možnost na vybraných Fidoo kartách zakažte.

Úspora: 1-3 hodiny měsíčně s dohledáváním transakcí a procházením výpisu z banky.

23. Kartu zablokujete přímo z mobilu

Pokud dostanete ve Fidoo aplikaci notifikaci o platbě, která je vám podezřelá, můžeme rovnou z mobilu kartu zablokovat nebo jen zamknout, než zjistíte, o co se jedná.

Úspora: finanční ztráty při odcizení karty či zneužití platebních informací. Díky mobilní Fidoo aplikaci víte o každé platbě v momentě její realizace a tudíž neriskujete, že vaše kartu někdo může opakovaně zneužívat a připravit vás tak o firemním peníze.

24. Cesťáky si připravíte dopředu, ne zpětně

Ve Fidoo máte cesťák připravený během 5 minut. Hlavně to není papírový formulář, který nemusí být aktuální. Výpočty udržujeme vždy podle platné legislativy, takže nemůžete udělat chybu.

Úspora: 2-3 hodiny s každým cesťákem. Pokud za vás dělá cesťáky například asistentka, i ta si může jednotlivé cesty v klidoo naplánovat a následně ještě jednodušeji zpracovat, když se z cesty vrátíte.

25. Hotovost se ve firmě už neztratí

Fidoo karty sledují i hotovostí transakce, a to i ve více měnách. Když někdo vybere z bankomatu, je evidováno přesně o jakou částku šlo. A když ji nedoloží, jednoduše mu ji strhnete z platu díky osobnímu vyúčtování.

Úspora: finanční ztráta při manipulací s hotovostí. Nebudete se už muset bát, že se vám budou někde ztrácet peníze.

26. Cesťák můžeme jednoduše duplikovat z předchozího

Ve Fidoo můžete jednoduše vytvářet kopie cesťáků z těch, které už jste zadali. Pokud máte tedy například asistentku, která je vždy dostane na zpracování na konci měsíce, práce ji bude trvat mnohem kratší dobu.

Úspora: 3-4 hodiny měsíčně s ručním zpracování papírových cesťáků nebo bezpočtem excelových tabulek se vzorci. Co se stane, když se mezi tím změní například sazba pro stravné?

27. Cesťáky do zahraničí jsou stejně jednoduché jako ty po ČR

S Fidoo vám bude jedno, jestli jste byli na služební cestě v ČR nebo v zahraničí. Princip a jednoduchost vytváření cesťáků ve Fidoo je snadné pro oba případy.

Úspora: 1-2 hodiny s každým cesťákem pro zahraniční cestu. Už se nebudete muset stresovat, jestli máte správný a aktuální formulář.

28. Schvalujte výdaje svého týmu přímo z mobilu

S mobilní aplikací Fidoo dostanete informaci o každém výdaji vašeho týmu přímo na displej vašeho telefonu. Víte, kdo a za co zaplatil a v jaké částce. Pokud se nejedná o firemní výdaj, jednoduše mu necháte částku strhnout z platu.

Úspora: 5-6 hodin měsíčně s nekonečným množstvím telefonátů či schůzce k týmem. Navíc už nebudete vyrušováni při práce a výdaje schválíte až kdy vy chceme. Můžete tak i lépe soustředit na vlastní práci.

29. Vše jednoduše naimportujte do účetního systému

Z Fidoo je možné vyexportovat všechna data a naimportovat je přímo do vašeho účetního programu. Formát exportu je vždy stejný, tudíž se nemusíte bát, že byste import dělali každý měsíc znovu a znovu.

Úspora: 1-2 dny měsíčně s ručními vstupy do účetního systému. V podstatě eliminujete ruční opisování a necháte, aby se data přenášela najednou a v ucelené formě.

30. Výdaje mají označení, ke které platbě patří

Vaše účetní jistě ocení, že Fidoo udržuje vazbu mezi transakcí na kartě a vzniklým výdajem. A to včetně vyfocené účtenky.

Úspora: 2-3 hodiny měsíčně s párováním účtenek a výpisu z banky.

31. Vyúčtování udělá Fidoo samo

Fidoo na konci každého měsíce samo spočítá, jaké měl kdo výdaje a výsledek umí promítnout do srážky ze mzdy, nebo naopak vyplacení ke mzdě. Fidoo hlídá celou agendu kolem plateb kartou, cesťáků a výběrů hotovosti z bankomatu.

Úspora: 3-4 dny měsíčně při vyúčtování pro celou firmu. Pokud máte ve firmě například 50 lidí, znamená to, že musíte 50x udělat stejný přehled pro každého zaměstnance.

Začněte ještě dnes

Nechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme nejpozději do 1 pracovního dne.

32. Peníze z karty můžete kdykoli odbít

Stejně jako můžete jednoduše peníze na Fidoo kartu nabít, tak stejně snadno můžete peníze z karet opět stáhnout zpět na Fidoo účet. To vám pomůže s lepším řízením cash-flow ve vaší firmě.

Úspora: 2-4 hodiny měsíčně s obíhám účtárny a zaměstnanců. Pokud mají vaši zaměstnanci u sebe hotovostní zálohy, může být až nereálné získat peníze zpět do firmě ve správné výši.

33. Každá účtenka může mít kategorii či nákladové středisko

Pro lepší přehlednost a rozčlenění firemních výdajů můžete ve Fidoo u každého výdaje nastavit kategorii či nákladové středisko. To vám pomůže s reportingem.

Úspora: 1-2 hodin měsíčně s kategorizací každého výdaje. Proč? Účetní totiž není ten, kdo výdaj pořídil a proto se budeme muset zaměstnance dotazovat, zdali má přiřadit výdaj do toho či onoho nákladového střediska.

34. Více úrovňové schvalování

Ve Fidoo není problém ani složitější schvalovací struktura. Proces schvalování je možné nastavit podle různých parametrů a skrze různé pozice ve firmě. To znamená, že zcela hladce propadne stejnou cestou i výdaj nad 50 000 Kč, který bylo nutné schválit přímým nadřízením i finančním ředitelem.

Úspora: 1-2 dny měsíčně s obíháním všech schvalovatelů ve firmě. Ne vždy jsou všichni v kanceláři, ne vždy mají všichni ihned čas.

35. Kartu můžete mít i pro tým

Jedna karta pro celý marketingový tým? Není problém. Ve Fidoo si můžete založit kartu pro jakýkoli tým, přiřadit kolegy a nastavit způsob používání karty, případně i limity. Kartu může používat kdokoli z týmu.

Úspora: 2-3 hodiny měsíčně s chozením za manažerem týmu s požadavek „půjčíš mi prosím tvojí kartu?“. Navíc získáváte lepší a ucelený přehled na výdaji daného týmu.

36. Delegace schvalování při dovolené

Pokud jedete na dovolenou, můžete ve Fidoo jednoduše nastavit uživatele, který bude v této době schvalovat výdaje místo vás. Firma se tak nezastaví, i když si užíváte u moře či na horách.

Úspora: 3-4 hodiny měsíčně pro vaší účetní, která jinak stále čeká na dodání výdajů od členů vašeho týmu.

37. Víte o každé platbě díky pushce

Push notifikace mobilní aplikace Fidoo vás upozorní na každou provedenou platbu na Fidoo kartách, nad kterými máte dohled. Navíc napomáhají ke zvýšení bezpečnosti v případě odcizení karty či zneužití platebních údajů.

Úspora: 1-2 hodiny měsíčně se sledováním a dohledávám, kdo a za co zaplatil (a s tím většinou začnete až poté, co vás účtárna upozorní na nesrovnalosti na výpisech z účtu).

38. Vybírat hotovost můžete v ČR i v zahraničí

Fidoo karta funguje stejně jak v České republice, tak v zahraničí. Pokud tedy zaplatíte Fidoo kartou v Lotyšsku nebo vyberete z bankomatu na Barmě, o každé transakci vzniká záznam. Budete tak mít pod kontrolou opravdu všechny výdaje.

Úspora: 2-3 hodiny se zpětným vyúčtováním plateb ze zahraničí.

39. Víte, kolik máte firemní hotovosti

S Fidoo hotovostní peněženkou víte přesně, kolik hotovosti ve vaší peněžence je firemní a kolik soukromé. A to i ve více měnách.

Úspora: 1-2 hodiny měsíčně s rozúčtováním hotovosti a případného vracení zahraničních měn do pokladny.

40. Můžete oddělit soukromé a firemní nákupy

Ve Fidoo můžete u každého výdaje nastavit, zdali se jedná o osobní výdaj. Všechny takto označené výdaje vám účtárna na konci měsíce odečte od vaší mzdy.

Úspora: 3-4 hodiny měsíčně s odlišením plateb, dohledáváním účtenek a zapracování do měsíčního vyúčtování.

A co by to bylo za 40 důvodů,
kdybychom neměli 7 dalších...

41. Fyzické plastové platební kary pro vše zaměstnance

Platební firemní karta nemusí být pouze výsadou managementu. Naopak – pokud používají Fidoo karty všichni ve firmě, máte tak absolutní kontrolu nad firemními financemi a flexibilitu při řízení vašeho cash-flow. A peníze na kartu dobije ihned a kdykoliv je potřeba.

Úspora: 8-12 hodin měsíčně při řešení agend spojených hotovostní pokladnou, zálohami či zajištění online plateb.

42. Vaši zaměstnanci mohou platit z home officu

Pokud má každý zaměstnanec svou Fidoo kartu, není tak limitován tím, že by nemohl zaplatit za potřebný firemní nákup. A to nejenom v kanceláři. Pokud tedy pracujete z domova, nic vám nebude bránit v tom, abyste si objednali novou klávesnici, kancelářský papír nebo zaplatili dopravci při převzetí firemního balíku. Pravidla používání Fidoo karty si stanovíte sami ve vaší firmě.

Úspora: 7-8 hodiny měsíčně při vyplácení záloh z hotovostní pokladny a při složitém zpětném zúčtování výdajů.

43. Můžete posílat peníze kdykoli

Fidoo karta je efektivním nástrojem, jak rychle a jednoduše dostat potřebné finance přímo k zaměstnanci. Peníze na nákup techniky či na nečekané výdaje můžete odeslat během několika vteřin. Pokud máte více karet, ani to není problém. V případě, že si zaměstnanec vybere z firemních prostředků na platební kartě hotovost či provede platby u obchodníků pro soukromé účely, lze tyto prostředky ze mzdy strhnout. Vše totiž určujete vy jako zaměstnavatel.

Úspora: 2-3 dny, pokud musíte například distribuovat hotovost fyzicky na vaše pracoviště a následně všem osobně rozdat zálohy.

44. Cesťáky už nebudou na papíře

Doba papírová je pryč. S Fidoo můžete zahodit všechny tištěné formuláře na cesťáky (jejich životnost je omezená vzhledem k legislativním změnám). Navíc výpočet máme zadané ve Fidoo, takže nemusíte hledat, jak se co počítá.

Úspora: 2-3 hodiny s každým cesťákem. Pokud stále používáte papírové či excelové formuláře na cesťáky, musíte určitě dělat výpočty, dodat účtenky k výdajů, které jste na službce měli a pak se modlit, že jste všechno vyplnili správně. A pokud ne, začnete hezky znovu. Dává to opravdu smysl?

45. Máte kontrolu nad firemním financemi

Jakmile nasadíte Fidoo do celé firmy, víte absolutně o každé platbě. Ať už vznikla u obchodníka, na internetu nebo se váže k cesťáku. Navíc systém víceúrovňového schvalování vám pomůže hlídat firemní cash-flow.

Úspora: 3-4 dny v běžné firmě. Zkuste si schválně u vás spočítat, kolik času musíte věnovat kontrole, dohledávání a zaúčtování.

46. Omezíte riziko při fyzickém převážení hotovosti

S Fidoo už nebude muset vozit statisíce ve vašem autě a rozvážet je po různých pracovištích. Peníze nabijete na karty vzdáleně a klidně i hromadně na karty všech zaměstnanců.

Úspora: finanční riziko spojené s odcizením hotovosti a fyzické bezpečnosti vašich zaměstnanců. O různých podvodech s hotovostí nemluvě.

47. Stanete se pro své zaměstnance on-line bankou

Bojíte se své zaměstnance pustit k vašemu běžnému účtu? Budete to vy, kdo vašim zaměstnancům vydává karty, nastavuje pravidla a limity, elektronicky distribuuje či odebírá finanční prostředky nebo určuje kde platit lze a kde ne.

Úspora: finanční riziko spojené s zneužitím finančních prostředků na běžném účtu. 3-5 dní dle počtu zaměstnanců s vyřizováním administrativy v běžné bance.

Zbavte se papíroo, věnujte se businessoo

Není už ten správný čas začít? Nebo chcete na konci měsíce zase řešit to samé? 

Přejděte na Fidoo